En iyi Rock Radyo istasyonu

Türk Rock Radyo istasyonları

Artık evde plak arşivleri arasında istediğimiz seçimi yapamadığımız için radyoyu tercih ettiğimiz günler çok gerilerde kaldı. Radyo artık spotify'a bağlanmaya üşendiğimiz ya da youtube'da düşük ses kalitesi ile müzik dinlemek istemediğimiz istisnai zamanlarda, örneğin arabada yolculuk ederken tercih ettiğimiz bir müzik dinleme aracı.

Blmiyorum aranızda hatırlayanlar var mıdır ama doksanlı yıllarda radyo çok elit bir kitle erişim platformuydu. Şimdilerde olduğu gibi bal reklamı tadında yarım saat süren reklamların olmadığı, daha albümü çıkmamış single'ların yayınlandığı ve belirli radyo frekansı dinleyicilerinin, radyo istasyonu sticker'larını sırf canlı yayına bağlanabilmek için taktıkları daha kaliteli bir dönemdi. Öyle ki, Rolling Stones yeni bir albüm çıkardığında ilk duyacağınız yer radyo olurdu.

Özellikle rock müzik dinleyicileri için bugünlerde pek de kendisini ayırt edebilen ve farklılık yaratabilen bir radyo istasyonu bulmak gerçekten çok güç. Bölgesel yayın yapan istasyonları da listeye dahil ederek ufak bir anket hazırlamaya çalıştım. Bilmediğim istastonlar için özel mesaj ile lütfen beni bilgilendirmekten çekinmeyiniz, amaç madem en güzelini bulmak, araştırmaya üşenmeyelim.

* Anket puanları her 30 dakikada bir güncellenmektedir.

1 Rock FM
92
3
Rock FM
2 Radyo Eksen
54
3
Radyo Eksen
3 Joyturk Rock
54
6
Joyturk Rock
4 Radyo ODTÜ.
36
2
Radyo ODTÜ.
5 Vizyon Rock
16
0
Vizyon Rock
6 Radyo Hacettepe
16
1
Radyo Hacettepe
7 Taksim FM Rock
15
1
Taksim FM Rock
8 Açık Radyo
11
0
Açık Radyo
9 Radyo Beyoğlu
12
2
Radyo Beyoğlu
En iyi Rock Radyo istasyonu
Bu anketin telif hakkı ve tüm sorumlulukları yazara ait olup, şikayetler için lütfen bizimle iletişime geçiniz.
URL:
30.12.2016 tarihinde yazıldı
Reitix

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.