En Kaliteli Printer Markası

Printer Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Eskiden printer der geçerdik ama artık sertleşen rakebet ve teknolojik gelişmeler ile birlikte printer seçmek macera oldu. Yeni bir printer alırken öncelikle ihtiyaçlarınıza net olarak karar vermeniz gerekiyor. Örneğin

- lazer yazıcıya ihtiyacınız var mı yoksa mürekkep püskürtmeli ya da nokta vuruşlu bir yazıcı da ihtiyacınızı karşılayabilir nitelikte mi? 

- Alacağım yazıcıyı ne sıklıkta kullanacağım ve bana amortisman gideri ne olacak?

- Yazıcı bozulursa kaç yıl garanti sunuyor ve bulunduğum ilde teknik servisleri var mı?

- Yazıcıma ek olarak scanner gibi özellikler ilave etmeli miyim?

- All in one scanner oldukça fazla yer kaplayabilir, çalışma odasında bu kadar fiziksel yer var mı?

- Alacağım cihazla faks göndermem gerekiyor mu ve eğer gerekiyorsa hangi bütünleşik yazıcıyı seçmeliyim?

- Kablo karmaşasından rahatsız iseniz kablosuz bir printer da kullanabilirsiniz. Örneğin akıllı telefonunuzdan bazı dökümanları çıktı almanız gerekiyor mu? Eğer gerekiyorsa hangi kablosuz yazıcıyı tercih etmeliyim ve hangi markalar bana hangi akıllı telefon uygulamalarını kurmamı gerektirecek?

- Renkli çıktı almam gerekecek mi? Eğer renkli çıktı alacaksanız örneğin basit grafikler mi yoksa fotoğraf basmak için mi yazıcıyı kullanacaksınız?

- Forumlarda ve sosyal medyada aldığım yazıcıyı kullananların yorumları nasıl? Şikayetçiler mi yoksa aldıkları yazıcıyı severek mi kullanıyorlar?

Hangi Printer Markasını Seçmeli

Bu konuda herhangi birisinin yapacağı yorumlar taraflı olacağı için en çok bilinir markaları ekleyerek bir anket hazırladım. Tüm kullanıcılar kendi tercihlerine ve tecrübelerine göre ankete katılırlarsa seçim için güzel bir referans olmuş olur.

* Anket puanları her 30 dakikada bir güncellenmektedir.

1 hp
104
6
hp
2 Canon
87
4
Canon
3 Epson
70
5
Epson
4 Xerox
48
6
Xerox
5 Brother
40
6
Brother
6 Samsung
32
4
Samsung
7 Lexmark
29
5
Lexmark
8 OKI
24
6
OKI
9 Panasonic
21
5
Panasonic
10 Kyocera
10
5
Kyocera
11 Pantum
9
5
Pantum
12 Ricoh
8
4
Ricoh
En Kaliteli Printer Markası
Bu anketin telif hakkı ve tüm sorumlulukları yazara ait olup, şikayetler için lütfen bizimle iletişime geçiniz.
URL:
18.09.2016 tarihinde yazıldı
Reitix

Yorumlar

 • morgen
  morgen
  24.01.2017

  fotokopi makinesi olarak xerox daha uzun yıllar kullanılabiliyor, bir diğer tecrübe olarak hp'nin destek servisi kullanıcıları yoruyor

 • melli
  melli
  27.12.2016

  yazıcı sarf malzemelerinin ömrünün bilinçli olarak kısaltıldığı ile ilgili bir belgesel izlemiştim, aklıma gelirse yazayım ama bunlar tesadüf değil

 • E.Boztaş
  E.Boztaş
  26.12.2016

  hepimiz nasıl olsa ucuz ve teknik servisi yaygın diye her defasında gidip yine hp almıyor muyuz? ama kartuş ya da tonerleri bittiğinde yeni kartuş/toner fiyatı her defasında emsal fiyat/performans oranına sahip ürün ile neredeyse aynı fiyata geldiği için hep yeni printer alıyoruz, hayır söylediğime bakmayın ben de her defasında aynı tuzağa düşüyorum

Bu yazıya siz de yorum yapabilirsiniz

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.