12.09.2016
5.00 / 1 oy

Rüyada Araba Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Araba Görmek

Rüyada araba görmek, rüyanın biçimine göre farklı yorumlar kazanabilir ancak genel olarak parasal konulardaki gelişmelerin habercisi olarak yorumlanır. Arabanın renginin kırmızı, yeşil, mavi ya da sarı olması ya da arabanın at arabası ya da motorlu binek taşıt olmasına kadar çok çeşitli anlamları bulunmaktadır.

Rüyada arabanın içinde olmak ya da araba sürüyor olmak, bu yorumların daha da güzel olacağı anlamı taşımaktadır. Eğer arabayı başkası sürüyor ise bu da gelişecek güzel haberlerin, başkalarının çabaları sayesinde ya da belki de hiç tanımadığınız insanların hayatlarındaki gelişmelere paralel olarak sizin maddi durumunuza yansıyacak iyi gelişmelerin habercisi de olabilir. Rüyada Arabaya binmek ise gelişmelerin daha yeni başladığı ve gerçekleşmesinin bir süre daha zaman alacağını gösterebilir. Unutmayın ki herkesin hayatında her an gelişen milyonlarca küçük gelişme, diğer insanların hayatlarını olumlu ya da olumsuz şekillerde şekillendirmektedir. Bu yüzden bazen sizin hayatınızda değişiklik olabilmesi için önce başka insanların adım atması gerekebilir.

Rüyada Araba Görmek

Arabadan inmek ya da arabadan düşmek ise istifa edebileceğinizin ya da işten ayrılabileceğinizin göstergesi olabilir.

Arabanın altında ezilmek ise eğer mutlu bir rüya ise yakın zamanda elinize toplu bir para geçeceğinin habercisidir. Piyango da kazanabilirsiniz, yıllardır yatan arsaya müteahhit talip de çıkabilir. Ama ne şekilde olursa olsun elinize bir para toplu para geçeceğinin işaretçisi olarak yorumlanır.

Koşarak araba kovalamak ise arabayı yakalasanız da yakalayamasanız da bazı mücadelelerinizin güzel yolda devam ettiğinin göstergesidir, mücadelenizden vazgeçmeyin. Bir davayı da kazanabilirsiniz, işsizlik durumundan da kurtularak güzel bir iş de bulabilirsiniz.

Freni patlamış araba ya da duramayan araba görmek ise işleriniz ile ilgili parasal durumlarda beklediğiniz iyi haberlere daha çabuk kavuşacaksınız demektir.

Arabada ölen bir yakınınızı görmek ise o yakınınız ile ilgili yarım kalan bir iş hakkında yakınlarda bir gelişme olabileceği anlamı taşır.

Rüyada gelin arabası görmek ise (süslenmiş araba), haberinizin olmadığı bir borcunuzun ya da ödemenizin çıkabileceği anlamına gelir.

Eğer rüyada araba almak gibi bir gelişme var ise bu da yakınlarınızdan birisinin yakınlarda iyi bir haber alacağının habercisidir. Rüyada araba lastiği patlaması ise tüm bu güzel gelişmelerin aksine işlerinizin bozulacağının habercisi olabilir. Sahibi olduğunuz mal varlıklarınızın eğer sigortası yoksa olası bir kaza ya da yangın gibi bir durum oluşabilir ve sigortanızı yaptırmanızda yarar vardır.

Ayrıntılarını hatırlamıyorsanız ise bu iyiye işarettir çünkü arabanın rengi yoksa ya da türü hatırlanmaksızın sadece araba olarak hatırlanıyorsa:

Kendi işinizin sahibiyseniz, bu yakın zamanda alacağınız olumlu bir haberin işareti olabilir. Örneğin haberini beklediğiniz bir ihaleyi kazanabilirsiniz ya da ödemesinde güçlük çektiğiniz bir krediniz hakkında olumlu gelişmeler olabilir.

Maaşlı olarak çalışıyorsanız, rüyada araba görmek alacağınız bir zam haberi ya da terfi haberinin işareti olabilir. Terfi ya da promosyon gibi güzel gelişmeler çok çeşitli şekillerde gerçekleşebilir. Örneğin sizin kişisel başarılarınızın yönetim tarafından tespit ve takdir ile karşılanması ile de olabilir; ya da sizin önünüzü tıkayan bir meslektaşınızın daha yüksek maaşla başka bir iş yerine transfer olması ile de olabilir. Ama her sonuçta oluşacak gelişmeler tarafınız için olumlu olacaktır.

Arabanın Rengine Göre Rüya Yorumları

Rüyada Kırmızı Araba Görmek

Rüyada kırmızı ve araba, güç ve paranın işaretçileridir. Kırmızı araba ise işinizle ilgili paradan ziyade makamın ya da büyük bir başarının habercisidir.

Bir diğer yorum ise duygusal konularda duymayı beklediğiniz güzel haberlerin gelmesi ya da birisinin size açılması anlamlarına gelebilir.

Rüyada Yeşil Araba Görmek

Rüyada yeşil ve araba, uzun süredir yapmayı ihmal ettiğiniz bazı işlerin (ödemeler ya da kişisel ilişki) yakın zamanda başınızı ağrıtabileceği anlamına gelir, oturun ve sizin unutmuş olmanıza rağmen başkalarının çok sık düşündüğü konuları bir gözden geçirin.

Rüyada Mavi Araba Görmek

Eğer rüyanızda gördüğünüz arabanın rengi mavi ise, bu taşınacağınızın ya da bir yolculuğa çıkacağınızın bilgisi olabilir.

Rüyada Beyaz Araba Görmek

Rüyanızda beyaz araba gördüyseniz, bu işinizden bir süreliğine ayrılarak dinleneceğiniz olarak yorumlanır. Ancak bu ayrılık geçici ve huzurlu olacaktır ve süreç sonunda işinize tekrar başlayacaksınızdır.

Rüyada Siyah Araba Görmek

Rüyada siyah araba görmek (ya da siyah araba sürmek), bir başarınızdan dolayı toplu olarak takdir ve tebrik edileceğinizin göstergesi olabilir.

Rüyada Araba Görmek Ne Anlama Gelir?
Bu makalenin telif hakkı ve tüm sorumlulukları yazara ait olup, şikayetler için lütfen bizimle iletişime geçiniz.
URL:
Etiketler:

Bu makale 50138 kez okundu

12.09.2016 tarihinde yazıldı
Reitix

Yorumlar

 • alagirl
  20.06.2021

  korku filmlerinde arka koltuktan ön camı gösterecek şekilde çekilen bir açı var ve bu açıyı gördüğünüzde arabanın kaza yapacak olduğunu anlayabiliyorsunuz. rüyada da arabanın içinde olunca içgüdüsel olarak eyvah diyorum yine kaza olacak ve aracın içinde kalıcam ve hep de aynı şeyi yaşıyorum bilmiyorum başkalarına da oluyor mu

 • yarenn_26
  05.02.2021

  zaten çekilmişi var, belki onu izlemişsinizdir. Duel (1971) filmi Steven Spielberg'in ilk filmlerinden birisi ve hatırladığım kadarıyla kırmızı renkli bir tırın karakterize olmuş bir vaziyette bir adamı kovalaması üzerineydi. tırın şoförü sadece bir sahnede çok az görünüyordu ve harika bir aksiyon filmiydi :)

 • rinda
  05.02.2021

  rüyamda kırmızı bir tır benim arabamı kovalıyordu ama hem benim arabamdan daha hızlı, hem de virajlarda falan benimkinden daha çevikti. korku filmi olsa muhtemelen klasikler arasına girerdi. gerilim, aksiyon ve görsel efektler inanılmazdı. ama rüya içinde korkmaktan keyif alamadım haliyle

 • cuneytmertayak
  20.10.2020

  sıfır bmw her zaman lükstü ama ortalama üzeri bir ev fiyatının yarısı ya da üçte biri fiyatı arasında bir yerde olurdu. şimdi ise bu fiyata güzel evler satıldığını bildiğim için tam o fiyata denk olmuş diyebilirim. yani sıfır 3 kasa bmw almak ile oturulacak ev almak tam aynı fiyata gelmiş. 5 ve üzeri kasaların fiyatlarına merak edip de açıp bakmayacağım bile

 • elnino
  20.10.2020

  oldukça anlamlı bir rüya çünkü artık arabaları ancak rüyamızda görürüz. eskiden açar sıfır araba fiyatlarını merak etmek için bayilerin sitelerindeki konfigüratörleri kullanırdım keyif olsun diye. dün bir arkadaş sıfır bmw 3 kasalar 700-800 bin olmuş deyince artık onlara da bakmam muhtemelen

 • gumanji
  13.08.2020

  rüyada araba görmenin herhangi özel bir anlamı olamayacağını düşünüyorum ben, çünkü rüya tabirleri doğanın temel ve sıfırdan itibaren var olan nesne ve duyguları için geliştirilmiş olmaları gerekmez mi? araba dediğimiz teknolojik cihaz bulunalı daha 200 yıl olmadı, böyle her bulunan icadı rüyada görmeye yeni bir tabir mi gelişiyor anlamıyorum

 • elmalı
  13.08.2020

  gece rüyamda arabanın içinde uçuyordum, arabanın uçma özelliği varmış ama her ne hikmetse güvenlik donanımları eksikmiş demek ki, çünkü kapıları yukarı doğru açılmış ve kapatamıyordum. arabanın içinden aşağı düşmemek için vitese direksiyona falan tutunmaya çalışıyordum. hayırdır inşallah

 • D.Hülya82
  15.04.2020

  araba bir yatırım aracı değildir ama bir statü göstergesi de hiç değildir. maddi durumlarını bildiğim, kredi kartını bile tam ödeyemeyen aile dostlarımızın eşten dosttan borç alarak ve üzerlerine krediler çekerek aldıkları 200 bin liralık arabalardan trafikte her gördüğümde artık o insanların çoğunun hiç de öyle dışarıdan göründüğü gibi varlıklı insanlar olmadığını da anlayabiliyorum

 • dentis
  15.04.2020

  arabalar artık otoparklarda yer tutmak amacıyla kullanılıyorlar çünkü bir yere gidecek olsanız herkes evinde olduğu için döndüğünüzde park yeri bulamama riski çok fazla. bu yüzden çok lüks arabaları olup da bir yere gideceği zaman taksi tutan arkadaşlarım var ve durumlarına hak vererek üzülüyorum.

 • ilkercan
  15.04.2020

  elindeki sınırlı birikimi ile yatırım yapamayan, aldığı hisse senetleri yerinde sayarken çakal arkadaşlarının araba alıp satarak kazandıkları paraları gören ve ikinci el araç fiyatlarının emlak ve arsadan bile daha fazla arttığı bir dönemde parasının değerini korumak isteyen bireylerin araba almalarını yadırgamıyorum. ama 150 bin lira verip de d sınıfı boş araç almak bana halen eğer aracın geri satılması düşünülmüyorsa mantıklı gelmiyor

 • zarko777
  15.04.2020

  3 kuruşluk maaşı olup da 100 bin lira kredi çeken ve nasıl olsa ödenir diyenlerin durumları da rüyalarında araba görmek gibi oldu artık. işler bozuldu, arabaları ile gidebilecekleri bir yer yok, hafta sonları ise zaten sokağa çıkmak bile yasak. ayağını yorganına göre uzatmayanlar için uyumadan da mümkün olan hadisedir yani

 • teiresisas
  12.08.2019

  pelin hanım, rüyaları hep iyiye yormak gerekir. en iyisi sizin devlet dairesinde işe başlayacağınız şeklinde olur eğer çalışmıyorsanız. çalışıyorsanız da hayırlı evrak işleriniz var olarak yorumlayabiliriz. gönlünüz ferah olsun yani kötüyü düşünmeyin, çekmeyin.

 • pelin
  09.08.2019

  ben de etrafımda bir sürü koruma ile siyah, tüm camları zırhlı ve siyah cam olan devlet arabası ile gidiyordum. şimdi bunu devlet işi yapacaksın ya da çalışmaya başlayacaksın diye yorumlayan da var ya da suç işleyip cezaevi yolu görünüyor diyen de. hangisine inanacak bilemiyor insan. elbette güzel yorumlara inanmak gönül istiyor fakat nasıl bu kadar farklı olabilir yorumlar anlaşılır değil.

 • es-es
  23.02.2019

  90'lı yıllarda lüks tüketim bu kadar yaygın olmadığı için kimse de bu kadar heveslenmiyordu sanki, şimdi kredi kartları var, krediler var, size hemen vadeli satış yapmaya hazır satıcılar var, sosyal medyadan eşi dostu çatlatma imkanı var, etrafınızdaki herkesin gösterişlerine aldanmadan olanı da harcamadan birikim yapmak inanılmaz bir bilinçlilik hali gerektiriyor artık

 • keto
  23.02.2019

  eskiden gerçek dışı arabalar sadece sakızlardan resim olarak çıkardı, kimse de hayaline bile inanmazdı bu yüzden. artık youtube var, elin youtuber'ında tesla görünce bizim neyimiz eksik diyesi geliyor insanın ama o tesla'nın bakım masrafları bile bizde araba parası kadar olur, ayağımızı yorganımıza göre uzatmamız gerektiğini anlamamız ve teknoloji üretimine geçiş yapmamız lazım artık

 • kolik
  23.02.2019

  uyduruk markalı hatchback arabalar bile kampanyalı fiyatlarla 100.000 TL olmuş, bu saatten sonra hayal kurduğunuz o güzel arabaları da ancak rüyanızda görürsünüz zaten

 • tufi
  22.12.2018

  araba ile kaza yaptığımı ve yanımdaki tanımadığım kişinin öldüğünü gördüm. sabahtan beri neye işaret ettğini araştırıyorum. hem kan rüyayı bozar diyorlar hem de ölüm olunca tersi çıkar diyorlar. ne düşüneceğimi şaşırdım.

 • İlyas90
  26.10.2018

  rüyada bile olsa sürmeye korkar hale gelmişim son zamlardan sonra, millet olarak hep birlikte boşa atarak geziyoruz ya hayırlısı

 • musicman
  23.07.2018

  arabayı sürmek deseniz başka yorumlanır, arabanın ön koltuğunda oturmak başka ya da arka koltuğunda oturmadan yatmak başka, asıl acaba siz bu yorumları yaptıktan sonra ne kadar tutup tutmadığını takip ediyor musunuz?

 • yilmaz
  06.07.2018

  arabayı sürerken arka fonda da erkin koray'dan krallar çalıyorsa yatmadan önce alkolü fazla kaçırdığınızın ve gözünüzü açtığınızda tuvalete doğru bir depar atmanızın gerekliliğini gösterir

 • aynure
  09.04.2018

  arabanın rengine göre gelecekte olacak olanlar değiştiğine göre sedan ya da suv olması da çok önemli olsa gerek. Misal kamyon sürmek ya da devirmek de benzer şekilde mi yorumlanıyor?

 • kırasavcık
  15.09.2016

  rüyada uçan araba görmek için de bir yorumunuz var mı? bir de at arabasıydı onu da ekleyeyim

Bu yazıya siz de yorum yapabilirsiniz

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.