14.05.2013
4.50 / 24 oy

PowerPoint PPS ve PPSX Dosyalarını Düzenlenlemek

Pps Düzenleme

Ppsx Düzenleme

Pps ve Ppsx dosyaları, PowerPoint show olarak da adlandırılan sunum dosyalarıdır ve kaydedilme aşamasında pps ya da ppsx olarak kaydedildikleri için ilk açıldıklarında düzenleme modunda değil, sunum modunda açılırlar.

Pps Nasıl Açılır

Ppsx Nasıl Açılır

Pps dosyalarını sunum modunda açmak için tek yapmanız gereken çift tıkalayarak dosyayı çalıştırmaktır. Eğer amacınız bu dosyayı düzenlemekse, bir alttaki başlıkta da yazdığı gibi dosyayı ppt ya da pptx olarak açmanız gerekmektedir.

Pps Nasıl Ppt Yapılır?

Ppsx Nasıl Pptx Yapılır?

Ppt ve pptx dosyaları, PowerPoint sunum düzenleme dosyalarıdır.

Pps ve Ppsx dosyalarını ppt ya da pptx olarak değiştirmek için ise tek yapmanız gereken, uzantısını

-ppsx dosyası ise pptx

-pps dosyası ise ppt

Olarak değiştirmektir.

Uzantısını değiştirdiğiniz dosyaya çift tıkladığınızda, artık ister düzenleyebilir; ister de sunum olarak çalıştırabilirsiniz.

PowerPoint PPS ve PPSX Dosyalarını Düzenlenlemek
Bu makalenin telif hakkı ve tüm sorumlulukları yazara ait olup, şikayetler için lütfen bizimle iletişime geçiniz.
URL:
Etiketler:

Bu makale 14551 kez okundu

14.05.2013 tarihinde yazıldı
Reitix

Yorumlar

 • chung
  27.01.2020

  nedense microsoft, powerpoint içinde kendi hazır olarak sunduğu sunum şablonlarında internette olan örnekler kadar yaratıcı olamıyor, ya da olmak istemiyor. bence tema ve şablon satışı piyasasının büyümekte olduğunun farkında olduğu için bu düzene çok fazla çomak sokmak istemiyor. bu da ilerleyen zamanlarda bu işi kendileri yapmak isteyecek olmalarının göstergesi olabilir

 • yildirim.ergun
  18.10.2018

  powerpoint animasyonları ile youtube videoları hazırlayan tutorial'lar var, görmeye gözümün alıştığı çoğu efektin de bu şekilde yapılabileceğini gördüm, hatta bir kısmı internetten hazır pptx dosyası olarak bile bulunabiliyor

 • mustafaozen
  17.07.2018

  sunum dosyasını açarsınız ve istediğiniz alanlarını güncellersiniz, bilgisayarınızda office kuruluysa ek bir araştırma yapmanıza zaten gerek yok

 • lews
  15.05.2018

  peki ppsxm gibi powerpoint ile makroların birlikte kullanılıp saklandığı dosyalar da olabiliyor mu? örneğin bütün slaytlara ortak bir obje ya da geçiş efektini tek bir defada koyan bir makro mükemmel olmaz mıydı?

 • Y.Çançin
  16.04.2018

  Sunum modundaki bir powerpoint dosyası editlenemez olarak mı save edilmiş oluyor o zaman? bu başkalarının içeriklerini almasını engelleyebilir mi yoksa o da farklı kaydet deyip ppt'ye geçip yeniden değiştirebilir mi?

 • meri44
  26.05.2016

  pptx yapmak nedir arkadaş, yeni powerpoint dosyası nasıl açılır falan yazar insan

 • akın
  22.10.2014

  bunu yapamayanlar var mı ki?

Bu yazıya siz de yorum yapabilirsiniz

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.