06.07.2013

Outlook Kurulumu Nasıl Yapılır?

Outlook Mail

Microsoft Outlook, günümüz teknolojisinde haberleşmenin en etkili yollarından birisi olan e-mail kullanımını en faydalı şekilde organize etmenize olanak sağlayan bir yazılım. Microsoft Office ailesinin üyelerinden birisi olan Outlook’un temel işlevlerine biraz yakından bakalım.

Outlook Kurmak

Outlook, tıpkı Excel, Word ya da Powerpoint gibi diğer Microsoft Office ürünleri gibi Office kurulumu ile birlikte standart olarak bilgisayarımıza kurulmaktadır. Hesap eklemek ya da düzenlemek gibi ayarlar ise Office kurulumunun ardından Outlook içerisinden gerçekleştirilmektedir.

Outlook Hesap Eklemek

Adres defteri ve takvim gibi faydalı işlevleri de bulunmasına karşın, elbette ki Outlook’un en temel işlevi e-mail ile haberleşebilmemizi sağlamasıdır. Outlook’a yeni bir hesap eklemek için izlenmesi gereken adımlar, farklı Outlook sürümleri için aşağıda anlatılmıştır.

Outlook Express Kurulumu Resimli Anlatım

1. Adım: 

2. Adım: 

 

3. Adım: 

 

4. Adım: 

5. Adım: 

6. Adım: 

 

 

7. Adım: 

8. Adım: 

9. Adım: 

Outlook 2003 Kurulumu Resimli Anlatım

1. Adım: 

2. Adım: 

3. Adım: 

4. Adım: 

5. Adım: 

6. Adım: 

7. Adım: 

Outlook 2007 Kurulumu Resimli Anlatım

1. Adım: Araçlar (Tools)" menüsünden "Hesap Ayarları (Account Options)" seçeneğini tıklıyınız.

2. Adım: E-mail sekmesinin altında "Yeni (New)" butonuna tıklıyıız Çıkan ekranda el ile yapılandırma seçeneğini seçerek ileri butonuna basınız.

3. Adım: Internet E-posta seçeneğini seçerek İleri butonuna basınız.

4. Adım: E-posta bilgilerinizi giriniz ve Diğer Ayarlar butonuna tıklayınız. 

5. Adım: 

 

Outlook 2010 Kurulumu Resimli Anlatım

Outlook 2010 kurulumu da Outlook 2077 kurulumu gibidir.

1. Adım: 

2. Adım: 

3. Adım: 

4. Adım: 

5. Adım: 

6. Adım: 

7. Adım: 

8. Adım: 

9. Adım: 

10. Adım: 

Outlook 2013 Kurulumu Resimli Anlatım

1. Adım: Outlook ana penceresinin sol üst bölümündeki Dosya sekmesine geçiniz ve sırasıyla  önce Bilgi ve dahasonra da Hesap Ekle butonlarına tıklyınız.

2. Adım: “Sunucu ayarlarını veya ek sunucu türlerini el ile yapılandır” ı seçeneğini seçerek İleri  butonuna basınız.

3. Adım:  İnternet E-Posta seçeneğini seçerek ileri tuşuna basınız.

4. Adım: Adınız, soyadınız, e-posta adresiniz ve şifrenizi girdikten sonra Diğer Ayarlar butonuna tıklayınız.

5. Adım: Giden Sunucusu sekmesine tıklayarak “Giden suncucum (SMTP) için kimlik doğrulaması gerekiyor” seçeneğini işaretleyin ve sonra, “Gelen posta sunucum ile aynı ad ayarlarını kullan” ı seçip “Gelişmiş”  sekmesine geçin. (Not: Bu ayarlar servis sağlayıcınızın ayarları ile farklı olabilir)

6. Adım: Gelişmiş sekmesine tıkladıktan sonra “Gelen sunucusu (POP3)” kutucuğunu 110, Giden sunucusu (SMTP) seçeneğini ise 587 olarak ayarlıyınız.

Outlook Kurulumu Nasıl Yapılır?
Bu makalenin telif hakkı ve tüm sorumlulukları yazara ait olup, şikayetler için lütfen bizimle iletişime geçiniz.
URL:
Etiketler:

Bu makale 4954 kez okundu

06.07.2013 tarihinde yazıldı
Reitix

Yorumlar

 • kc1135
  01.06.2019

  gmail ve yandex varken bence samsung'un ve apple'ın kendi e-posta uygulamalarına bile gerek kalmadı artık, devir her şeyi tek bir yerden kontrol edebilme devri, neden bir sürü farklı cihazda bir sürü program kullanayım ki?

 • Advertiser Guy
  10.02.2019

  ek içeren mailleri alma gibi bir seçenek olabilir belki bazı mail sağlayıcılarda, ama ekler sizin için önemliyse ve sunucunuza gelebilecek bir zarar durumunda mahvolurum diyorsanız her gün pop3 ile tüm mailleri yedekleyen bir laptop kullanmalısınız ki mail eki kaybı yaşanmasın

 • vasini
  10.02.2019

  her gün yüzlerce attachment içeren mail alıyorsanız telefonunuza pop3 kurmayın çünkü sürekli temizlemek zorunda bırakıyor, telefonun kendisinde zaten 3-5 gb yer ancak oluyor onu da 2 günde doldurmuş oluyorsunuz

 • fatma aydın
  28.12.2018

  imap mi pop3 mü daha mantıklı sizce? mailleri artık bilgisayardan önce cep telefonunda görmek istiyoruz ama bilgisayardaki kişi de aynı anda görebilsin, birisinin görmesi de diğerine engel olmasın istiyoruz

 • ytuncel
  25.11.2018

  outlook kurulumu deyince sanki bilgisayara outlook nasıl kurulur der gibi olmuş. Outlook programı zaten Microsoft Office programları arasında yer aldığı için office kurduğunuzda kendisi de otomatik olarak kurulmuş olacaktır. Outlook içerisinde mail hesaplarınızı ekleyerek mail göndermek ve mail almak için de yapılacak ayarlamaları güzelce anlatmışsınız, elinize sağlık

 • lopente
  18.07.2018

  her servis sağlayıcının kendi pop3/imap ve smtp ayarları var, örneğin tsl ya da ssl olmasına göre ve ilgili portlara bakması gibi ayarları yapmak şart. ek olarak sunucudan maillerin silinip silinmeyeceği gibi seçimleri de elle yapmanızı tavsiye ederim

 • melzi
  31.05.2016

  mail okumak için masaüstü yazılım kurma devri biteli çok oluyor gençler, outlook mu kaldı bu devirde?

 • zafer45
  23.12.2015

  bütün maillerimi gmail e aktardığım gün outlook tan kurtuldum. size de tavsiye ederim

 • lews
  29.10.2014

  outlook 2013 için de kurulum böyle mi yapılıyor?

Bu yazıya siz de yorum yapabilirsiniz

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.