20.01.2021

Excel'de Koşullu Biçimlendirme (Conditional Formatting)

VitaDemy Türkiye youtube kanalı Excel eğitim videoları listesinin 24. videosu olan Microsoft Excel Koşullu Biçimlendirme Kullanımı ve Örnekleri | Excel Dersleri #24 videosunda Excel'de koşullu biçimlendirme (conditional formatting) aracını nasıl kullanabileceğimizi ve bu araç içinde sunulan ek özellikleri anlatmıştım.

Not: Sitede koşullu biçimlendirme konusunda hazırlanan bir diğer faydalı ve detaylı yazı için aşağı bağlantı bırakıyorum:

bkz: Excel Conditional Formatting (Koşullu Biçimlendirme) Kullanımı

Koşullu biçimlendirme işlemi, birçok veri içinde grafiklere benzer şekilde verilerin niteliklerini görebilmemizi sağlayan bir araçtır. Örneğin belirli bir değerin altındaki/üstündeki değerleri formül kullanmadan farklı renge boyayarak kolaylıkla görebilmemize olanak sağlar. Koşullu biçimlendirme aracı içindeki farklı gösterim seçenekleri sayesinde de kendinize en uygun gelen renk/pattern gösterim şekillerinizi belirleyebilir ve verilerinizi kolaylıkla yorumlayabilirsiniz.

excel koşullu biçimlendirme

Videoda kullandığım excel çalışma dosyasını indirmek için: Excel'de Koşullu Biçimlendirme (Conditional Formatting)

Excel'de Koşullu Biçimlendirme (Conditional Formatting)
Bu makalenin telif hakkı ve tüm sorumlulukları yazara ait olup, şikayetler için lütfen bizimle iletişime geçiniz.
URL:

Yorumlar

  • Bu makaleye henüz hiç yorum yazılmamış. İlk yorumu yazan siz olabilirsiniz.

Bu yazıya siz de yorum yapabilirsiniz

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.