10.12.2013
4.51 / 37 oy

Atatürk ile ilgili Söylenen Güzel Sözler

Öyle bir an düşünün ki Batı dünyamızda rönesans, reform, 12. yüzyıl sonunun bilimsel ve kültürel ihtilali, Fransız ihtilali ve sanayi ihtilallerinin hepsi, bir insan hayatının içine yığılmış olsun ve bunlar kanunla sınırlı kılınsın. İşte Atatürk, 1920- 1930 yılları arasında, bu kadar kısa bir süre içinde ve hiçbir ülkede uygulanmamış en ihtilalci bir programı gerçekleştirdi.

Arnold Toynbee

Arkadaşlar, yüzyıllar nadir olarak dahi yetişir, şu talihsizliğimize bakın ki o büyük dahi çağımızda Türk milletine nasip oldu. Mustafa Kemal'in dehasına karşı elden ne gelirdi.

David Lloyd

Çağımızın en büyük liderlerinden biriydi. Türkiye'nin dünyanın en ileri ülkeleri arasında, hak ettiği yeri almasını sağlamıştır.

General Douglas Mc Arthur

Cihanı hayran bırakan bu Türk, Türkler'in göğsünü Türk olduklarından, tarihlerinden ve dillerinden dolayı bir daha kabartmıştır ve Türkiye'nin geleceği için, geçmiş yüzyılların toplayabildiğinden daha fazla bir kudret toplamıştır.

General Sherrill

Ben şimdiye kadar, on beş hükümdar ve cumhurbaşkanı ile özel ve resmi konuşmalar yaptım, bu geceki kadar ezildiğimi hatırlamıyorum, Mustafa Kemal'de büyük bir ruh kudretinin esrarı var.

Sir Charles

Atatürk ile ilgili Söylenen Güzel Sözler
Bu makalenin telif hakkı ve tüm sorumlulukları yazara ait olup, şikayetler için lütfen bizimle iletişime geçiniz.
URL:
Etiketler:

Bu makale 2145 kez okundu

10.12.2013 tarihinde yazıldı
Reitix

Yorumlar

 • yagmurhuzun
  yagmurhuzun
  9.9.2018

  bir ulusun geleceğini yıllar önce görmeyi başarmış olması bir yana, yapılması ve yapılmaması gerekenleri de gelecek nesillere harfiyen aktarmayı başarmış bir liderdir, ne mutlu ki böyle bir lidere sahip olmuşuz

 • omerryasarr
  omerryasarr
  12.11.2017

  Mustafa Kemal Atatürk her daim yüreğimizde aklımızda olacaktır. gelecek nesiller de Onu yaşayacak fikirlerinin izinde yürüyeceklerdir.

 • sebnem
  sebnem
  27.10.2014

  Atam sen rahat uyu, yolcusuyuz biz Hürriyetin, Atam sen rahat uyu, bekçisiyiz Cumhuriyetin...

 • mantık
  mantık
  24.10.2014

  Atatürk de her konu hakkında çok güzel sözler söylemiştir, bu da onun motivasyon ve yönetim vizyonunun ne kadar geniş olduğunun bir göstergesidir

 • incebellibardak
  incebellibardak
  13.10.2014

  nedense Atam ile ilgili söylenen bütün güzel sözler yabancılardan gelmiş ya da yabancıların sözlerine yer verilmiş, bence Atatürk'ün özlü sözlerine ilişkin bir sayfa da oluşturulabilir

Bu yazıya siz de yorum yapabilirsiniz