5.00 / 1 oy

Saati sağ kola takanların amacı nedir?

Saatin hangi kola takılacağı ile ilgili katı bir kural olmamasına karşın genel alışkanlık, saatin sol kola takılması şeklindedir. Bunun sebebi de insanların daha yüksek bir oranda sağ ellerini kullanan "sağlak" insanlar olmalarıdır ve saatin de aktif olarak kullanılmayan kola takılması daha mantıklı olarak değerlendirildiği için sol kola takarlar.

Saatini sağ kola takanlar ise yaygın olarak solak olanlar oldukları gibi farklı alışkanlıklar çerçevesinde mantık yürüten insanlar da olabikmektedir. Örneğin pis işlerini (pis şeyleri tutmak ya da tuvalette sağ elini kullanmamak gibi) hep sol eli ile yaptığını söyleyen birisi sağ elini temiz tutmak ve saatini de temiz tuttuğu kolunda taktığını söyleyebilir. Solak birisi için ise en basitinden kolunda bir şey ağırlık yapmadan ve sallanmadan yazı yazabilmek için bile saati sağ kola takmak çok daha konforlu olur.

Bir de kinetik enerji ile çalışan saatleri sağ kola takmak gerekebildiği için benim yaygın olarak karşılaştığım senaryolardan birisi de kinetik saat kullandığı için saati sağ koluna takanlardır.

 

Editör editi: sitedeki bazı diğer benzer yazılar için;

bkz: Akıllı saat almaya değer mi?

bkz: En kaliteli erişilebilir erkek saat markası hangisidir?

bkz: Samsung Note 8 tam şarj olma süresi 6 saat oldu?

bkz: Saat camındaki çizikler evde nasıl giderilebilir?

bkz: Samsung Always On Display saat stilini değiştirmek

bkz: PS4'te Hangi Oyunu Kaç Saat Oynadığımı Görmek İstiyorum

felimix

22.09.2021 08:31

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Saati sağ kola takanların amacı nedir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.