5.00 / 1 oy

Spinning nedir ve nasıl yapılır?

Spinning diğer bir adıyla “Indoor Cycle” ya da “iç mekan bisikleti” olarak da isimlendirilebilir. Spor salonlarında grup dersleri arasında favori yerini kapmıştır. Genellikle randevu ile yer ayırtırsınız çünkü bisiklet sayısı bellidir ve sadece spinning için salona gittiyseniz yer bulamadan geri dönmek zorunda kalabilirsiniz. Spinning salonu özel olarak tasarlanmış olabilir ya da bazı salonlarda diğer grup derslerinin yapıldığı salonlar kullanılır, sadece spinning dersi vakti bisikletler salon ortasına her biri hocayı görecek şekilde aralıklı olarak hizalanır.

Spinning derslerinin Grup dersi olması sebebiyle hem daha eğlenceli geçer hem de pes etmeden devam etme ihtimaliniz daha fazla olur. Spinning bisikletleri sabittir. Hareketli müzikler eşliğinde spinning eğitmeninin talimatalrı çerçevesinde pedallar çevrilir. Bisiklet üzerinde hem ayakta hem de oturarak 50 dakika süre ile ders devam eder. 

Spinning hem kuvvet, hem dayanıklılık odaklı sıkı bir ders seansına tabiidir.Spinning derslerinin ilk 3 dakikası ısınma hareketleri son 5 dakikası ise stretching, soğuma hareketleri yapılarak ve en son salondan ayrılmadan önce kendinizi ve grup arkadaşlarınızı alkışlayarak bitirilir. Ders esnasında ise spinning eğitmeni grubun seviyesine ve dayanıklılığına göre seviyeyi belirler. Genellikle spor salonlarında spinning’i denemek isteyen ve merak eden yeni kişiler ağırlıkta olursa ders biraz daha yavaş geçebilir. 

Spinning hakkında daha önce yazmış olduğum ve benim de spinning'e başlamam için etkili bir soru olan Spinning kilo verdirir mi? sorusunun yanıtını merak ediyorsanız, okumanızı tavsiye ederim. 

Spinning ile ilgili deneyimlerimi burada yazmaya devam edeceğim. 

Sporla kalın...

narin

04.01.2021 19:53

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Spinning nedir ve nasıl yapılır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.