5.00 / 1 oy

Spinning’e başlayacaklar için öneriler

Spinning hakkında kendi deneyimlerimi mümkün olduğunca yazmaya devam edeceğimi ve benim gibi spinnig ile başlamak için kararsız kalanlar için yol gösterici olmasını amaçladığımı belirtmiştim. spinning kilo verdirir mi ve spinning nedir yazılarımdan sonra bugün spinninge başlayacaklar için önerilerde bulumak istiyorum. 

Bisiklet Şortu: Gerek yok diye düşünmeyin mutlaka bir bisiklet şortu ya da taytı edinin (Hatta ilk günden bisiklet taytı alıp da spinning’e başlarsanız belki de para verdiğiniz için bir müddet spinnig’e devam etmek için kendinizi teşvik etmiş bile olabilirsiniz). Öncelikle spinning de normal bisiklet gibi seleye sahip bu sebeple bir müddet sonra oturma kısmında ağrı yaşayabiliyorsunuz. Özellikle spinning yaparken hızlı hareketler ile oturma ve kalkma işlemleri ile pedal çevirmeyi de mümkün oldukça hızlı yapacağınız için birkaç saat sonrasında yaşamazsanız da ertesi gün mutlaka pop kısmında bir ağrı yaşayacaksınız. Fakat bisiklet taytı özel yapısıyla bu ağrıyı minimuma indiriyor. Bisiklet tarytını almazsanız da önemli değil bir müddet sonra vücut alışıyor tayta bile gerek kalmayabilir. 

Beslenme: Spinnig öncesinde çok fazla yemek yememenizi öneririm. Hafif bir atıştırmalık, size enerji veren besinlerle derse başlamanız sizi hantallıktan kurtaracaktır. Yanınıza da mutlaka su alın. Özellikle çok susayan biriyseniz normalde spor için yanınıza aldığınız su miktarından daha fazlasını almanızı önereceğim.

Havlu ve yedek kıyafet: Spinning dersleri fazlasıyla hareketli geçtiği için oturayım iki dinleneyim kısmı olmuyor ne yazık ki. Sürekli yüksek tempo hareket ile kış mevsiminde olsanız bile sırılsıklam oluyorsunuz ders sonunda. Ayrıca ders esnasında da yüzünüzden akan terlerden kurtulmak için boynunuza asabileceğiniz haif yapılı bir havlu iyi olacaktır. 

Pes etmeyin: İlk birkaç ders zor gelebilir fakat mutlaka kendinize biraz daha şans verin ve bırakmadan pes etmeden ve ara vermeden derslere devam edin. 

Not: Spinning eğitmenine dersin başında ilk defa seansa katılacağınızı ve neler yapmanız gerektiğini, bisikletin oturma kısmını ve kol uzunluğunu nasıl ayarlamanız gerektiği konularından destek alın. Zaten yeni olduğunuzu belirttiğinizde spinning eğitmeni sizi yönlendirecektir. 

narin

05.01.2021 21:43

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Spinning’e başlayacaklar için öneriler

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.