5.00 / 1 oy

Granola yaş meyve ile yapılır mı?

Salgının hayatıma kattığı güzelliklerden biri de dışarıdan tükettiğim bir çok şeyi aslında kendim de yapabiliyor olduğumu, en azından deneyerek bir şeyler ortaya çıkarabileceğimi göstermiş olması. Ev yemekleri ilk sırayı çekse de hem tatlı ihtiyacımı bastırdığı için hem de özellikle hızlı Kahvaltı yapmam gerektiği zamanlarda kahvaltı olarak sütlü gevrekleri sıklıkla tükettiğim için granolayı neden şimdiye kadar denememişim diyorum. Ayrıca granola bar olarak hazırlayıp (yani çikolata kalıbı gibi) iş yerinize ya da seyahatte rahatlıkla atıştırmalık olarak tüketebilirsiniz. Kesinlikle içinde ne olduğunu bilmediğiniz katkı maddeleri ile yapılmış çikolata gofret gibi atıştırmalıklar ile karıştırmayın granolayı. Siz neyi seviyorsanız içine ekleyebilir tatlılık seviyesini ayarlayabilirsiniz. Şef sizsiniz yani. 

Şu an deneme aşamasındayım, kendimce mükemmel granola tarifini bulduğum an buradan tarifi paylaşacağıma emin olabilirsiniz. Çünkü bu 3. Yapışım her seferinde daha iyi olacak derken ilk tattan uzaklaşıyorum bambaşka bir şey ortaya çıkıyor. Ama yılmadan denemeye devam. Fakat yardım almaktan da çekinmeyeceğim için fikirlerinize açığım çünkü en son yaptığım granola bara muz da koydum, harmanladığım karışım birbirini tutsun diye fakat uzun bir süre pişirsem de kıtır kıtır çıtır çıtır olmadı. Evet bar şeklinde bir kalıp olarak çıktı fakat hala yaş ve ıslaktı. Bu sebeple acaba yanlış mı pişirdim yani fırın ya da turbo olarak. Yoksa granolaya yaş meyve konulmaması mı gerekirdi? Sorumun cevabını bilen varsa bilgilendirirse çok sevinirim.   

narin

31.12.2020 22:45

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Granola yaş meyve ile yapılır mı?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.