5.00 / 1 oy

Dyson mu Rainbow mu Miele mi almalı? (Elektrikli Süpürge Tavsiyesi)

Elektrikli süpürgeyi bir kere alarak uzun yıllar kullanmak istiyorum. Kriterlerim: güçlü bir motora ve emiş gücüne sahip olmalı, çok ağır olmamalı, taşıması ve saklaması kolay olmalı, gürültü yapabilir ama traktör gibi de çalışmamalı, yedek parça desteği ve garantisi markası ile güven vermeli (bu üç markad da benim için bu kriteri sağlıyor), takılabilir ekipman zenginliği ile evin içindeki her türlü zemin ve yeri kolaylıkla temizleyebilmeme yardımcı olmalı.

Dyson Big Ball Parquet 2 yaklaşık 3.000 TL civarında, Dyson Cinetic Big Ball Animal Pro 2 ise 4.000 TL ama aralarında önemli bir fark olmadığını düşündüğüm için tercihimi Parquet'den yana kullanıyorum. Her ikisi de toz torbasız elektrik süpürgeleri.

Miele Blizzard CX1 Powerline ve Ecoline gibi alt serilere sahip ve fiyatı da 2.000 TL ile 3.000 TL arasında değişiyor. Vortex teknolojisi adını verdikleri bir toz torbasız sistemleri var.

Güncel Rainbow elektrik süpürgesi teknolojisi ya da fiyatları konusunda maalesef internette net bir bilgi bulamadım ama 10.000 TL'yi geçeceği kesin gibi görünüyor. Eski bir Rainbow kullanıcısı olarak makinemin 20 yılı aşkın süre kullanıldığını ama artık ağır ve hantal geldiğini de eklemiş olayım.

 

saziye78

25.07.2019 00:12

Bu soru 3 kez yanıtlandı.

 • 10 Ağustos 2019 01:58
  9

  Rainbow çok pahalı, fiyatları hakkında aşağı yukarı bir bilgi edinmek isterseniz letgo'daki ikinci el 15-20 yaşındaki rainbow elektrik süpürgelerinin fiyatlarına bakabilirsiniz

  Miele, teknolojik olarak Rainbow ve Dyson'ın gerisinde gibi geliyor bana, ergonomi olarak da bir tık aşağıda ürünlere sahip.

  Dyson ise ürün yelpazesi ve fiyat skalası olarak yine bence fazla pahalı ama bu üç marka arasında en alınabilir seçenek gibi görünüyor, ben de Dyson seçimini yapmış birisi olduğum için kendi görüşümdür bu, ama işin bir de ama'sı var! Dyson konusunda da bir ürün satın almadan önce internetteki şikayetleri okumanızı tavsiye ederim çünkü bozulan garantili ürünleri ile ilgili müşteri hizmetlerine ulaşamadıklarını söyleyen ve satış sonrası destekten şikayetçi olan çok sayıda Dyson mağduru var. Denemek için sanki bir Dyson marka ürününüz var da bozulmuş gibi müşteri hizmetlerini aramayı deneyebilirsiniz, muhtemelen ne demek istediğimi anlayacaksınız.

 • 20 Eylül 2021 20:03
 • 28 Temmuz 2022 12:56
  0

  robot süpürge rocks, gerisi ufak işler

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Dyson mu Rainbow mu Miele mi almalı? (Elektrikli Süpürge Tavsiyesi)

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.