5.00 / 1 oy

Biraya Neden Buz Atılmaz?

Bira, özellikle sıcak yaz günlerinde soğuk içilmesi keyif veren bir içecektir ama gidip marketten aldığınız bir birayı içine buz atarak soğutamazsınız, çünkü biranın içine buz atılmaz. Rakı olsa suyu az koyar üzerine buz ekleyebilirsiniz mesela, viskiye bile soğutmak için olmasa bile buz atılır çünkü bu içkilerin içilmeleri için içinde su olmaları bunun bir parçasıdır; ancak biraya su da buz da katılmaz.

Biranızı soğutmak için izleyebileceğiniz yollardan bazılarını yine yazayım size. Eğer vaktiniz varsa biranızı buzdolabına (buzluğa değil) koyarak ve 2-3 saat bekleyerek soğumasını sağlayabilirsiniz. Eğer vaktiniz darsa ve biranızı çok hızlı bir şekilde soğutmak istiyorsanız, bira bardağınızı buzluğa boş olarak koyabilir ve yarım saat sonra çıkartarak içerisine biranızı ekleyebilirsiniz. Eğer dah da kalifiye bir soğutma çözümü isterseniz, sırf bira soğutmak için üretilen, ortasında su konulup dondurmak için içerideki sıvıdan ayrı bir bölmesi bulunan bira bardaklarından edinebilirsiniz ve buzun soğutuu etkisini biranıza ekleyerek ve biranıza buz da değdirmeden buz gibi biranızı içebilirsiniz.

H.Ünal

21.08.2020 22:50

Bu soru 4 kez yanıtlandı.

 • 10 Ağustos 2022 15:38
  0

  biraya su da eklenmez, biranın kıvamının bozulacağı sıvılar (limon da dahil) zaten biranın tadını sevenler tarafından tavsiye edilmez

 • 10 Ağustos 2022 16:53
  0

  barlarda satılan fıçı biralar da genelde sulu bira olarak tarif edilirler ama aslında değişen şey içlerindeki gaz oranıdır

 • 29 Ekim 2021 05:32
 • 10 Ağustos 2022 18:01

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Biraya Neden Buz Atılmaz?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.