5.00 / 1 oy

Arabanın yakıt deposundan benzin nasıl çekilir?

Evde iki adet araç var ve bu araçlardan birisi pandemi döneminde kullanılmadığı için artık aküsü öldü ve çalışmıyor. Kullanımı da gerekmediği için akü değişimi ve bakımı için de bir süre daha masraf yapmayı düşünmüyorum. Ama aracı kullandığım dönemde deposunu fullemiştim ve benzin deposunda 60 litreye yakın benzin var. Benzinin de bir son kullanım tarihi olduğu ve zamanla bozulduğu için araca zarar vermemesi için deposundan almayı düşünüyorum, ama arabanın deposundan nasıl benzin çekilir hiçbir fikrim yok. Birisine sorsam da yanlış anlama ihtimali olduğu için sormaya çekiniyorum.

Kendi arababın deposundaki benzini çekmek istiyorum ama içine hortum salıp ağzıma benzin girecek şekilde de malum aksiyonu gerçekleştirmek istemediğim için bunun daha mantıklı bir yolu var mıdır merak ediyorum. Servise götürsem orada çekerler belki ama arabanın servise gidebilecek bile durumu olmadığı için kendim çözmem en mantıklısı gibi görünüyor. Bu saçma durumdan beni kurtarabilecek bir bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

 

Editör editi: sitedeki bazı diğer benzer yazılar için;

bkz: Şahin'in maksimum hızı nedir? En fazla kaç basar?

bkz: 300.000 TL'ye Kadar Sıfır SUV Tavsiyesi (2020)

bkz: Arabalarda Klima Kullanımı Yakıt Tüketimini Artırır mı?

bkz: Eksozdan Neden Su Gelir?

bkz: Aküsü Biten Arabanın Camları Nasıl Kapatılır?

bkz: Hot Hatch Nedir ve Hot Hatch Arabalar Hangileridir?

bahtiyar

13.07.2021 09:36

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 14 Temmuz 2021 03:16
    8

    komedi filmi gibi bir durum olmuş gerçekten de geçmiş olsun :) eski bir araç ise muhtemelen içine hortum salıp bir devinim yaratabilmek için hortumda dışarı doğru bir basınç taratmanız laızm. Bu da bahsettiğiniz gibi hortumu ağzınızla çekmek :) yeni araçlarda ise muhtemelen bu uygulamaya karşı bir koruma olduğu için benzini içinden çekemeyebilirsiniz. benzin deposunu delmek yerine araca akü takviyesi yaptırmanızı tavsiye ederim. araç çalışınca bir tur atar benzinini bitirinceye kadar da arabayı çalışır duruma bırakırsınız, sonra da bitmek üzereyken yeni benzin takviyesi yaparsınız.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Arabanın yakıt deposundan benzin nasıl çekilir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.