5.00 / 1 oy

Hot Hatch Nedir ve Hot Hatch Arabalar Hangileridir?

Halen bizde çok yaygınlaşmış olmasa da dünyada Hot Hatch olarak adlandırılan bir otomobil sınıflandırması mevcut. Hot hatch araba demek, premium olmayan otomobil markalarına ait genellikle C sınıfı hatchback otomobillerin performans için üretilmiş versiyonlarına verilen isim.

Hot Hatch Arabalara Örnekler

- Honda Civic Type R

- Volkswagen Golf GTI

- Renault Sport Megane RS

- Hyundai i30 N

Bu araçlar hesaplı otomobil üreticilerinin hatchback sınıfı araçlarının daha performanslı kullanım için özel olarak ürettiği araçlardır. Eskiden BMW M3 hayali kuran sportif araç kullanmayı seven kişiler de maalesef artan ÖTV oranları neticesinde artık bu araçların hayallerini kurar oldular çünkü bugün 1600 motor üzeri bir motora sahip araca sahip olabilmek zaten mümkün değil, 1600 ve altı motora sahip olan araçları satın alabilmek için de bir ev parasına sahip olmak ve bu parayı ev yerine araba almaya karar vermiş olmak gerekiyor. Dolayısıyla artık duvarlarındaki posterlerdeki arbalar da BMW, Audi ya da Mercedes yerine daha gerçekçi hayaller olan Renault Clio ve Volkswagen Polo gibi araçlar olmuş durumda.

xenix

13.09.2020 10:13

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 12 Ocak 2022 02:42
    0

    2002 model opel corsa'ların bile 100.000 TL seviyesini aştıklarını gördükten sonra artık hot hatch falan dinlemem ben, ne varsa iş gördüğü sürece alabildiğini al ve geri satma

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Hot Hatch Nedir ve Hot Hatch Arabalar Hangileridir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.