5.00 / 1 oy

Mac'te Arkada Çalışan Uygulamaları Görmek

Yarı MacOS kullanıcısı, yarı da Windows kullanıcısı olarak bir işletim sisteminde yapmayı bildiğim bir işlemi diğer işletim sisteminde de bir şekilde yapabileceğimi bildiğim durumlarda nasıl yapabileceğimi bulamazsam buradan sormaya devam ediyorum. Örneğin windows'ta arka planda çalışan sevsisleri ve programları görebilmek için Görev Yöneticisi (Task Manager) adında bir araç var ve ctrl+shift+escape kısayoluna aynı anda basınca ekrana geliyor ve hem çalışmakta olan programları görebiliyorum, hem de hangi programın o esnada ne kadar işlemci, ram ve hatta internet tüketmekte olduğunu takip edebiliyorum. Böylece bilgisayar yavaşladığında bilgisayarı yavaşlatan programı bulmak benim için sorun olmuyor.

Bazen Macbook'ta çalışırken görebildiğim kadarıyla sadece Google Chrome açıl olmasına rağmen durup dururken bilgisayar ısınmaya başlıyor ve bilgisayarın fanı çalışmaya başlıyor. Windows'ta görev yöneticisinde yapabildiğim gibi Mac'te o esnada arka planda çalışan uygulamaları ve sistem tüketimlerini görebilmek istiyorum ama henüz böyle bir araç bulamadım. Mac'te de görev yöneticisi benzeri bir araç var mıdır ve varsa nereden bulabilirim? Eğer yoksa da kurabileceğim bir uygulama ile arka planda çalışan uygulamaları ve bilgisayarı hangi uygulamanın yavaşlatmakta olduğunı nasıl anlayabilirim?

cancarlo

10.10.2020 00:05

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Mac'te Arkada Çalışan Uygulamaları Görmek

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.