5.00 / 1 oy

Excel'de Arkalı Önlü Çıktı Almak (Print)

Excel'de hazırladığınız grafikleri ve tabloları yazdırmanız gerekiyor (bkz: Excel Sayfasını Yazdırmak (Print) İçin Ne Yapılmalıdır?) ve yazıcınızın da arkalı önlü baskı alma özelliği var. O zaman baskı ekranında ufak bir değişiklik yaparak hem kağıt israfından kurtulabilir, hem de çok sayıda sayfayı arkalı önlü çıktı alarak kitap gibi daha rahat incelenebilir baskılara dönüştürebilirsiniz.

Çıktı alma (print) ekranında iken soldaki ayarlar altında print one sided (tek tarafa çıktı al) olan ayarı print on both sides (her iki tarafa da baskı al) olarak değiştirdiğinizde eğer çıktı alacağınız printer'ın arkalı önlü baskı alma özelliği var ise sayfanın her iki yüzü de kullanılarak çıktı alınmış olacaktır. Sayfaların kısa yüzüne ya da uzun yüzüne çıktı almak için de flip pages on long edge ya da flip pages on long edge seçeneklerini kullanabilirsiniz, böylece sayfaları çevirme hareketiniz soldan sağa ya da yukarıdan aşağıya olmasına göre sayfa baskılarınız da bu zımbalama şekline göre uyumlu olmuş olacaktır.

excel arkalı önlü çıktı almak

Öz Hakiki Bumblebee

23.07.2020 03:37

Bu soru 3 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Excel'de Arkalı Önlü Çıktı Almak (Print)

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.