5.00 / 1 oy

Google Ads'de başka marka adına reklam verilebilir mi?

Merhaba, Google Ads'de (eski Google Adwords) bizim internet sitemizin ve markamızın adını google'da arattığımızda rakip firmanın reklamı üstümüzde çıkıyor, marka adımızda sektörle ilgili bir anahtar kelime de bulunmadığı için belli ki doğrudan bizim müşterilerimizi hedef almışlar ve bizim internet sitemize girmek amacıyla google'a bizim markamızı yazan kullanıcıları kendi internet sitelerine çekmek istiyorlar.

Ticaret kanunu ya da hangi kural koyucu bu durumun serbest ya da yasa dışı olduğunu söyleyebilir? Ben bu durum karşısında şikayetçi olmak ve gelir kaybından kaynaklı olarak dava açmak istiyorum. Bu durumda kime başvurmalıyım ya da nasıl ilerlemeliyim bilgisi olan arkadaşlara danışmak istiyorum.

Not: Başka markanın adına intenret ve arama motoru reklamı vermek serbest mi değil mi önce onu bir anlamamız lazım, eğer yasaksa yasal yollara başvurmak istiyoruz. Eğer yasak değilse o zaman biz de onların markasına reklam vererek beraberce arama motorunu mu zengin edeceğiz? Bunun yazılı ya da etik kuralları olması gerekir diye tahmin ediyorum.

Editör editi: benzer başlıklar için;

bkz: Whatsapp yazışması davada delil olarak kullanılabilir mi?

bkz: Terziye zarardan dolayı dava açılabilir mi?

bkz: instagram yorumlarından insanlara dava açabilmek mümkün mü?

bkz: Adıma açılmış dava olup olmadığını nereden kontrol edebilirim?

bkz: Hakaret davasında para mı isterler yoksa özür yeterli olur mu?

bkz: Davada Avukatsız Savunma Yapmak Nasıl Olur?

misafir

30.03.2021 09:27

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Google Ads'de başka marka adına reklam verilebilir mi?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.