5.00 / 1 oy

Excel'de Yazıların Kalınlığı (Bold) Nasıl Değiştirilir?

Excel'de yazıların fontunu ve yazı büyüklüklerini değiştirdikten sonra şimdi de en temel yazım araçlarından birisine geçeceğiz: yazı kalınlığı.

Bold kelimesi aslında kalın anlamına gelmektedir ve bir sayıyı temsil etmektedir. Her font ailesinin farklı kalınlıklarda versiyonları vardır, bold ifadesi ise 600 ya da 800 gibi bir font kalınlığını temsil etmektedir.

Microsoft Excel'de, tıpkı diper Microsoft ofis programlarında olduğu gibi bir yazıyı (ya da birden çok hücredeki yazıyı) bold yapabilmek için Home sekmesi altındaki kalın B simgesine tıklanır; ya da sık sık yazı kalınlığını bold yaparak değiştirme işlemi uyguluyorsanız Excel'de bir yazıyı Bold yapmanın kısayolu Ctrl+B tuş kombinasyonudur. 

İpucu: Tüm Microsoft ofis programlarında bir yazıyı kalın (bold) yapabilmek için Ctrl+B kısayolu kullanılır.

excel bold

Bu ekran görüntüsünde A1 hücresindeki Aylık masraflar yazısının bold olduğunu görüyoruz. Bunu anlayabilmek için de B simgesinin aktif durumda olup olmadığına bakabiliriz.

Öz Hakiki Bumblebee

18.06.2020 19:06

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Excel'de Yazıların Kalınlığı (Bold) Nasıl Değiştirilir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.