5.00 / 1 oy

Excel'de Yazıların Rengini Değiştirmek

Excel'de de tıpkı diğer Microsoft ofis programları olan Word ve Powerpoint programlarında olduğu gibi font biçimlendirme araçları kullanabileceğimizden bahsetmiştim. Örneğin: Excel'de Yazıların Yazı Tipi (Font) Nasıl Değiştirilir? Bu yazıda da yine çok sık kullandığımız Excel özelliklerinden birisi olan renk değiştirme aracını göstermek istiyorum

Excel'de yazı rengini değiştirmek için diğer tasarımsal araçlar gibi yine görünümünü değiştirmek istediğimiz hücreye tıklayıp aktif hale getirdikten sonra Home sekmesi altında altı kırmızı çizgili A harfi ikonuna tıklamalıyız. Bu ikona tıkladığımızda Excel'in standart renk kartelası açılacak ve istediğimiz rengi seçerek seçili hücredeki yazının renginin bu renk ile değişmesini sağlayacak.

excel yazı renk değiştirme

Eğer bu renk kartelasının dışında bir renk seçmek ya da rgb/hex kodu girerek özel bir renk seçmek isterseniz More Colors (Daha Fazla Renk) butonuna tıklayabilirsiniz.

Aşağıdaki görselde üç farklı hücre için üç farklı renk seçilerek yapılan güncellemeyi görebilirsiniz.

excel yazı rengi değiştirme

Öz Hakiki Bumblebee

24.06.2020 08:15

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Excel'de Yazıların Rengini Değiştirmek

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.