5.00 / 1 oy

Excel'de Yazıların Yazı Tipi (Font) Nasıl Değiştirilir?

Excel'de yazıların yazı tiplerini (fontlarını) değiştirmek oldukça kolaydır, hatta daha önce Microsoft ofis programlarından herhangi birini kullandıysanız hiç zorluk çekmeden burada da aynı biçimde değişiklikler yapabilirsiniz. Ancak eğer ofis programlarını kullanmaya yeni başladıysanız ve ekran size çok karmaşık geliyorsa aşağıdaki örnek üzerinden bir yazının fontunu nasıl değiştirebileceğimizi birlikte inceleyelim.

excel font değiştirmek

Home sekmesi altında yazım biçimleri ve font ayarlarını görmek ve değiştirmek mümkündür. Üstteki açılır kutuda yazan Calibri ifadesi ise bu çalışma dosyasında kullanılmış olan font ailesidir. Şimdi A1 hücresinde yer alan Aylık Mastaflar yazısının fontunu Arial olarak güncelleyelim.

1. A1 hücresini seçin

excel arial font

2. Calibri yazan açılıır çubuğa tıklayın ve seçenekler arasından Arial seçeneğini seçin ve mouse ile Arial'e tıklayın.

excel arial

Yukarıdaki ekran görüntüsünden de görülebileceği gibi artık A1 hücresi aktifken font alanında Arial yazıyor, bu da A1 hücresindeki yazının fontunun Arial olduğu anlamına geliyor.

 

Öz Hakiki Bumblebee

18.06.2020 15:16

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Excel'de Yazıların Yazı Tipi (Font) Nasıl Değiştirilir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.