25.11.2015

Pharmaton mu Supradyn All Day Tablet mi

Hangi Vitamini Seçmeli Pharmaton mu Supradyn All Day Tablet mi

Önemli not: bu yazı tamamen kişisel görüşlerimdir. İlaç kullanmadan önce şikâyetinizi ilgili doktora belirtip destek alınız.

Vitaminler Yararlı mı Zararlı mı?

Aşırı halsiz, enerjisiz ve tüm gün hiçbir şey yapmadan uyuyan kişiler ya da bu potansiyelde olanlar çareyi destek ilaçlarında buluyor ne yazık ki. Her ne kadar çoğu doktor ve eczacı ilaçlar için bir yeri onarırken diğer tarafı bozduğunu söylese de (ki buna kesinlikle katılıyorum) bazen insan bu tür takviye hapları kullanmak zorunda hissediyor kendini.

Pharmaton mu Supradyn all day mi sorusuna gelirsek, ben her ikisini de kullandım. Bendeki etkileri şu şekilde oldu: pharmaton aldığım ilk 4- 5 gün sanki alarm kurmuş gibi sabah 6 ‘da gözlerim açılıyordu, gece kaçta yatarsam yatayım. İşin ilginç tarafı ise gün boyu dinç geziyordum (bazıları gibi duvara tırmanma derecesinde bir etki yapmadı bende). Tabii bu etki sadece 4-5 gün sürüyor. Ben bu durumu vücuda yeni giren madde/maddelere bağlıyorum.  Haliyle 1 hafta sonra vücut bunları doğal karşıladı ya da alıştı bilmiyorum, eski halime geri döndüm. Yani pharmatonu içip bir saat içinde uyuyabiliyordum halbuki okuduğum yorumlarda milletin gözüne uyku girmiyordu. Bu etki belki de sadece bende böyledir çünkü pharmaton kullanmaya başlamadan önce ben de sizin gibi ön araştırma yapmıştım yaralı mı zararlı mı ya da faydalı mı yoksa sadece placebo etkisi mi diye. Çoğu kişi işe yaradığını söylese de benim gibi placebo etkisi olduğunu düşünenler de var maalesef. Yine bazılarında midede yanma hisse ya da bulantı oluyormuş, bende bir sıkıntı olmadı. Genelde kahvaltı sonrası aldım belki de ondandır. Bir de bu tür ilaçları saatli içmek gerekiyor sanırım ben buna da uyamadım belki bu yüzden de etkisini görememiş olabilirim.

Supradyn All Day Tablete gelecek olursak, içinde her ne kadar ginseng olsa da (az miktarda) bir pharmaton değildi benim için. Belki de ön yargı ile aldığımdan ve içtiğimden kaynaklı olarak bende bir etki yaratmadı.  Pharmaton gibi sabah erken saatlerde de uyanmadım. Vitamin eksikliğiniz varsa deneyebilirsiniz. Ben mesela geçen sene kış aylarında Pharmaton ve Supradyn All Day içtiğim süre zarfında hasta olmadım. Bu arada iki hapı aynı zamanda içmedim yanlış anlaşılmasın. Pharmaton bitince 1 ay supradyn’e deneme hakkı vermiştim hakkını kaybetti. Konsantrasyon ve aşırı uyku, yorgunluk halime de çare olmadı Supradyn.

Her iki hap da boyut olarak oldukça büyük yutma sorunu çekenler bol su ile hapı alsınlar. Pharmaton kahverengi ve aşırı kokulu bir ilaçken Supradyn all day sarı ve kokusuz. Ben pharmatonu içerken burnumu kapatarak içiyorum o kadar kötü bir koku benim için.

Pharmaton Supradyn

Bu iki hapın fiyatlarını karşılaştırdığımızda Pharmaton 60 kapsül yaklaşık 60 TL iken, Pharmaton 30 kapsülü 25 TL’ye bulabilirsiniz. Supradyn All Day 30 Tablet ise 15 TL ile 25 TL arasında değişen fiyatlara sahiptir. Bu arada Supradyn All Day’in 60 kapsülü bulunmuyor. Fiyat olarak sizin de gördüğünüz gibi Supradyn All Day daha ucuz fakat ben Pharmaton’u tercih ediyorum. Hatta 60 kapsül olanını alıyorum.

Ortak Mineraller

Ortak Mineraller

Supradyn

Pharmaton

Demir

10 mg

10 mg

Kalsiyum

51.3 mg

100 mg

Magnezyum

21.2 mg

10 mg

Mangan

0.5 mg

2.5 mg

 

Ortak Oligo-elementler

Oligo-elementler

Supradyn

Pharmaton

Bakır

1 mg

2 mg

Çinko

0.5 mg

1 mg

 

Ortak Vitaminler

Ortak Vitaminler

Supradyn All Day Tablet

Pharmaton

A vitamini

3333 I.U.

2667 I.U.

B1 vitamini

20 mg

1.4 mg

B2 vitamini

5 mg

1.6 mg

B6 vitamini

10 mg

2 mg

B9 vitamini(Folik Asit)

1 mg

0.1 mg

B12 vitamini

5 mcg

1 mcg

C vitamini

150 mg

60 mg

E vitamini

6.67 mg

10 mg

D3 vitamini

500 I.U.

200 I.U.

H vitamini(Biotin)

250 mcg

150 mcg

Nikotinamid

50 mg

18 mg

 

Sadece Pharmaton'da bulunanlar

 • Panax Ginseng ektresi G115 40 mg
 • Selenyum 50 mcg
 • Lesitin 100 mg

 

Sadece Supradyn'de bulunanlar

 • Kalsiyum pantotenat 11.6 mg
 • Fosfor 23.8 mg
 • Molibden 0.1 mg

Yazımın başında da uyarmış olduğum üzere lütfen doktorunuza başvurmadan kafanıza göre ben yorgunum, dikkat eksikliğim var ya da çok fazla uyuyorum, 12 saat uyusam da sabah dinç uyanamıyorum diye ilaca başlamayın.  Bu şikâyetleriniz varsa önce doktora gidip vitamin eksikliğiniz olup olmadığını ya da başka bir rahatsızlıktan kaynaklı olup olmadığını kontrol ettirin. Doktorunuz sizi yönlendirecektir zaten.

Haplar hakkında detaylı bilgi için iki hapı ayrı ayrı yazdığım yazılarımı da okuyabilirsiniz.

Pharmaton Supradyn

Pharmaton mu Supradyn All Day Tablet mi
Bu makalenin telif hakkı ve tüm sorumlulukları yazara ait olup, şikayetler için lütfen bizimle iletişime geçiniz.
URL:
Etiketler:

Bu makale 490637 kez okundu

25.11.2015 tarihinde yazıldı
Reitix

Yorumlar

 • nart
  04.04.2021

  vitamin kullanımı konusunda benim hep tecrübe ettiğim durum, ilk kullanım dönemlerinde hep bir verimlilik zıplaması yaşayıp da sonraki dönemlerde vitaminin hiçbir verimlilik artışı hissetmemem şeklinde oldu. iştah artışı durumunu da tümünde gözlemlediğim için artık hiç birisini kullanmıyorum açıkçası

 • miyade09
  23.12.2020

  Kesinlikle pharmaton. Hatta biraz daha fazla ödeme gücünüz varsa ginseng tabletler var onlardan alın. Kırmızı Kore ginseng olarak geçiyor. Solgar da bu alanda güvenilir iyi markalardan biri. Diğer ürünlerine de şans verebilirsiniz gönül rahatlığıyla.

 • vaveyla89
  15.12.2020

  bütün bu tabletleri alsak da sırayla ger gün birisinden alsak en temiz çözüm olmaz mı? bu vitaminlerin kendi aralarında da farklı modelleri olduğuna göre belli ki hepsi bir arada bir çözüm olmuyor, olsa zaten kendileri yaparlardı. all day başka ginseng başka oluyorsa o zaman bir gün ondan diğer gün bundan almanın faydası olmaz mı?

 • frezer
  05.12.2020

  Vücuduma fazla yüklenmek istemediğim için ben artık bir gün d-vitamini içiyorum ertesi gün de supradyn all day kullanıyorum. Düzenli sporumu yapmaya çalışıyorum gün içinde en azından biraz hareket gelsin hayatıma istiyorum. Fakat sadece evde zaman geçirerek insan gerçekten bunalıyor onu bizzat yaşıyorum. Güneş istiyor insan, temiz hava, gülen insanlar ve sosyalleşmek..

 • mechule
  04.12.2020

  D vitamini diyerek olaya yeni bir boyut kazandırıyorum. Hatta kendinizi yorgun hissediyorsanız B12 vitamininiz bile eksik olabilir. Lütfen bu tarj besin ya da vitamin takviyeleri yapmadan önce doktora danışın. Bazen vücudunuzun ihtiyacı olmayan ya da zaten yeterli miktarda bulunan vitaminlerin fazladan alınması böbreklere zarar verebilir ya da asıl alınması gereken vitamin minerallerin geçişine engel olabilir.

 • jasper
  27.11.2020

  Arkadaşlar neden kendinizi bu tarz ek ürünlerle zehirlemeye çalışıyorsunuz. Bırakın bunları da adam akıllı beslenin hem bunlara vereceğiniz paralara krallar gibi kırmızı etinizi de yersiniz en pahalı kuruyemişinizi de alırsınız. İşin özü doğal yollar ile vücudun ihtiyacı olan vitamini ihtiyacı kadar almaktır. Gerisi hem vücudunuza yazık hem de para kazanmak için harcadığınız zamana yazık.

 • ipeknakliyat
  16.11.2020

  Kesinlikle listeye supradyn focus eklenmeli. Ben kahvaltıdan sonra alıyorum ya da bazen kahvaltı yapamazsam bir iki lokma bir şey atıp öyle tableti içiyorum. Midem hassas değil lakin uzun süre kullanımda boş mideye zarar verebilir çekincesiyle bu şekilde ilerlemek mantıklı geliyor. Tabii içinde bir çok vitamin ve mineral olduğu için ekstradan bir şeyler almak ne kadar mantıklı tartışılır.

 • Godiva6
  12.11.2020

  "Supradyn energy focus" bu ara benim favorim. özellikle covid-19 günlerinin kurtarıcısı oldu. Evet içinde ginseng var, enerjiye ihtiyacım yok olarak düşünen kişilerin yanıldığı nokta; supradyn all day e göre içindeki neredeyse tüm vitamin ve minerallerin daha fazla olması. sadece 2 değer daha düşük. ayrıca bir de içinde ginseng var, bir insan daha ne ister ki :)

 • bulut07
  07.10.2020

  Covid-19 salgınının yaşandığı şu günlerde en çok konuşulan şeylerin başında vitamin ve destek hapları geliyor. Evet supradyn de pharmaton da kendi çaplarında güzel fakat yaz aylarında da olsak yetişkinlerin d vitamini takviyesi yapması önemli tabii doktor kontrolü altında. Biliyorsunuz ki her şeyin fazlası yarardan çok zarar verir.

 • temizbilek
  13.06.2020

  ben sadece tek bir ürünü olan markaları seviyorum, mesela ilk iphone çıktığında sadece tek bir akıllı telefon vardı. pharmaton ve supradyn de sadece birer ürüne sahip olduğunda alıp birkaç kere her ikisini de kullanmışımdır, ama şimdi internette aradığımda her ikisinin de o kadar çok farklı ürünü var ki araştırıp öğrenmeye üşendiğim için hiçbirisini almıyorum

 • oik0s
  08.04.2020

  ben güneş ışığından yoksun kalmamız nedeniyle dünya olarak d vitamininden mahrum kalınca neler olacağını merak ediyorum. evinde bahçe olanlar yine şanslı, apartman dairelerinin güneş görmeyen kot altı dairelerinde evinden çıkmayan binlerce insan var sadece büyük şehirlerde. soğuk bir şekilde ısıtılır ama günlerce güneş görmemek nasıl problemlere açar bundan çekiniyorum

 • gizemlimerve
  08.04.2020

  korona virüsü için tavsiye ettiğiniz bir vitamin takviyesi var mı? uzmanlar virüse yakalanmamak için bağışıklığınızın güçlü olması gerek diyorlar ama hangi vitaminleri içeren takviyeler kullanmak lazım, bu takviyeler de hangi hazır vitamin ürününde var çok bilmediğim için sormak istedim. sürekli olarak evde durarak ve beslenerek de ne kadar bağışıklık kazanılabilir ondan da şüpheliyim gerçi

 • djm hayran
  08.10.2019

  bu kadar kaliteli ve bilgili insan bir araya toplanmış ama buna rağmen nedense yorumlara baktığımda havalar soğuduğu için vitamine başlamak şart gibi yorumlar var. siz yazın vitamine ihtiyacınız olmadığını mı düşünüyorsunuz ya da kışın vitaminin size ekstra bir faydası olacağını mı? aldığınız şey ilaç ya da mevsimsel bir şey değil ki anlamadım

 • dilarakaradeniz
  01.10.2019

  kimsenin vitaminden kendini iyileştirmesi gibi bir beklentisi yok, zaten vitaminin böyle bir özelliği de yok. ama direnç ve enerji verebilmesi açısından eğer günlük beslenme düzeniniz ile gerekli takviyeleri alamıyorsanız arada kalan açıklığı kapatması özelliği ile faydalıdır. hangisi derseniz seçim yapamam ama

 • beyazok
  27.09.2019

  insan o telaşla neyden ne bekleyeceğini şaşırabiliyor, ben de deprem çantama vermidon ve çeşitli vitaminler koydum mesela, ama belki faydası olursa diye sadece.. bunun dışında ilaçların olası bir su ile temasını engellemek için de su geçirmez bir poşete ya da cırt cırtlı bozdolabı saklama poşetine koymak gerek

 • suleymanuna
  27.09.2019

  tanıdığım tüm istanbul'lu arkadaşlarım dünü deprem korkusuyla uykusuz geçirmişler, uykusuz kalabilmek için de artık vitamin falan ne varsa kullandım diyen arkadaşım bile oldu. vitamin dediğimiz şeye sanki biraz fazla beklenti yüklüyormuşuz gibi geliyor bana, bunun uyku kaçırmak gibi bir özelliği yok ki?

 • mantık
  21.09.2019

  acaba avrupa'da ve amerika'da hangi vitaminler kullanılıyor bilen var mı? ne ilgisi var demeyin, rekabet hem fiyat avantajı sağlaması açısından, hem de seçenekleri bol tutarak seçim opsiyonlarını artırabilmek açısından çok faydalıdır. yeterli talep olduktan sonra da bir ülkede satış kanalı oluşturmayacak bir marka ben tanımıyorum

 • papatya01
  04.09.2019

  Supradyn all day tablet'i internetten 35-40 TL arası fiyata satın alabiliyorsunuz. bence vitamin olarak faydası mevsim geçişlerinde bünyeyi vitaminler sayesinde daha zinde tutmak ve hasta olmaktan kurtarmak olabilir ama reklamlardaki gibi vitaminlere fazla anlam yükleyince insanlar sanırım istediklerini alamayınca üzülüyorlar. kilo aldırması ya da mide bulantısı yapması gibi şeyleri en azından ben gözlemlemedim

 • taşkın
  31.08.2019

  kısa dönemli hafızayı iyileştirme konusunda sanki olumlu yönde etkisi var gibi hissediyorum. içerisinde ginseng g115 pharmaton'un kendi trade mark'ı bildiğim kadarıyla ama pharmaton sadece ginseng'den oluşmuyor, içerisinde multivitamin ve mineraller de olduğu ifade ediliyor. Şahsen pharmaton işe yarıyor mu diye sorarsanız teşhisim şudur, yeterli beslenemeyenler ya da uyuyamayanlar için evet bir tık olumlu etki yapıyor ama zaten kendine bakmakta olanlar için ilave bir faydası olmadığını düşünüyorum

 • transporter
  31.08.2019

  Pharmaton açısından yazıyorum, ilk kullanımda bir hafta kadar enerji artması, uyuma süresinin azalması ve iştah artması gibi etkileri olduysa da ilk haftadan sonra her şey eskiden olduğu gibi rutin düzenine döndü, sadece iştah açısından halen sürekli olarak açlık hissetmeye devam ediyorum. bıraktıktan sonra ise sanki bir anda enerjisiz kalmış gibi boşluğa düştüm ama sanırım bu da psikolojik bir etkiydi çünkü 4-5 gün sonra yine hepsi rutin haline geri döndü

 • kaderimse
  15.06.2019

  vitaminlerin enerji vermesi konusuna başından beri şüpheyle yaklaşıyorum ben de, ama burn gibi enerji içeceklerinin kısa süreli enerji vermesi durumunu bizzat yaşadığım için çok zorunda kaldığımda enerji içecekleri içtiğim oluyor ama her şeyin de bedeli var ki sanki enerji içecekleri sonraki günlerin enerjisinden avans çekmenizi sağlayan içecekler gibi gelmeye başladı çünkü ne zaman içsem ertesi gün kafamı bile kaldıramıyorum halsizlikten

 • xulkar
  13.06.2019

  perşembe oldu, ben de reklamlardaki malum en zorlu eleştirmeni bile memnun eden vitamini kullanıyorum 4 aydır ama bayram dönüşünden beri kendime gelemedim, hasta falan da değilim ama kaç saat uyursam uyuyayım yataktan da kalkamıyorum gün içindeki enerjisizliğimi de yenemiyorum. normalde böyle zayıf bir bünyesi olan birisi de değilim ama bu sefer ben de kaldıramadım anlaşılan

 • incebellibardak
  10.06.2019

  tatil dönüşü hiçbir vitamin bana fayda edemedi, sonunda baş ağrılarımı yenebilmek için ağrı kesici aldım bir nebze de olsa rahatladım, yoğun bir bayram tatili temposundan dönerek hemen ertesi gün işe başlayabilmek için hem psikolojik hem de fiziksel kuvvet olarak yeterli olabilecek herhangi bir vitamin yok

 • bugra08250
  02.05.2019

  havaların ısınmasına rağmen geçmeyen bir üşüme durumu var, bunu yaygın yapılan tanımlama ile kansızlık ya da vitamin eksikliğine bağlamak istiyorum ama bir yandan da internette araştırma yapınca milyon tane farklı hastalığa işaret edilebiliyor. konu hakkında bilgisi olan varsa tartışalım isterim

 • mcancebe
  27.04.2019

  ikisi de değil. sağlıklı beslenin, düzenli uyuyun. yani ne aç kalın ne aşırı tok gezin, ne uykusuz kalın ne de tüm gününüzü uykuya ayırın. bunları yaparken de yediğiniz şeylerin sağlıklı olduğuna dikkat edin ve ayrıca uyku saatlerinizi kontrol altında tutun.

 • sinemcix
  13.04.2019

  Arda Türkmen zaten enerjik ve pozitif bir adam, erkekler için çok doğru bir örnek bulmuşlar. kadınlar için ise Gülse Birsel en uygun seçim olarak değerlendirilmiş ama reklam filmi çok suni geliyor, zaten gösterimden kalkmış bile olabilir eleştirilerden dolayı, ne zamandır görmüyorum

 • mahser38
  12.04.2019

  o kadar çok reklamlarına denk geliyorum ki bana da artık fenalık geldi, açıp almıyorum kardeşim demeyi planlıyorum yakında. bir kere böyle başarılı bir ürün olsa zaten reklamını bile yapmasına gerek kalmadan zaten her kullanan gidip tekrar alır ve sevdiği herkese de tavsiye etmez miydi? bir şeyin reklamını ne kadar çok görürseniz bende etkisi hep ters oluyor, kesin bir vasatlık var bunda diyorum

 • mayatita
  07.04.2019

  limitsiz bir nüfusun sınırsız ihtiyaçlarını karşılamanın organik bir yolu olabilir miydi sizce? organik gıda kalmadığından mı tanzim soğanlar bütün büyük süper marketlerde satılıyor? kaynaklar kıtlaştıkça fiyatları artar, parası yeten halen kıt olan kaynağa hem nasıl erişebileceğini bilir hem de parası yettiği için alabilir. ama bu fiyat artışının genele yayılması enflasyonu beraberinde getireceği için alternatif çözümler iyi bir şeymiş gibi piyasaya sunulmalıdır, mesela suriye'den gelen soğanlar gibi

 • hburkek
  07.04.2019

  kahve içmeyi ben de seviyorum ama her şeyin fazlasının da zarar olduğunu unutmamak gerek, 3. dalga kahveciler olarak geçen akım insanlara her şeyin en kocamanını aldırmaya çalışan bir fiyat politikası da güdüyor, küçük boy kahve ile büyük boy kahve arasında 2 TL oynadığı için herkes az daha verir fazlasını alırım diyor ama o boyutta kahve de olsa şekerli bir içecek de olsa çok zararlı

 • ozdines
  07.04.2019

  kahve için de kanser yapıyor diye iddialar atılmaya başladı, biz bu gidişle ne bir şey yiyebileceğiz ne içebileceğiz :( marketlerdeki soğanların patateslerin yüzüne bile bakılmıyor, hadi insanlar artık balkonlarında sebze yetiştirmeye karar verirler ama kahveyi ve kakao'yu da evimizin balkonunda yapacak halimiz yok ya?

 • psychokiller
  05.04.2019

  kahve tüketin sevgili okurlar özellikle de kafein miktarı fazla olan ve daha sağlıklı olan kahvelerden tüketin. türk kahvesi buna en güzel örnek. filtre kahve de olabilir fakat bol kremalı ve süt tozu barındıran kahveler değil size enerji verecek olan kahveler.

 • Ahmet Demir
  05.04.2019

  ne güzel her şeyin hapını istiyoruz, adamlar da durumu fark etmişler hap şeklinde başarı sattıklarının reklamını yapıyorlar. faydası vardır yoktur bilemem ama hiçbir başarı hap şeklinde yutularak elde edilemez, o reklamlardaki insanların hayatlarına ulaşmanızı engelleyen şey de onların sizden farklı olarak vitamin kullanıyor olmaları değil, çok çalışmış olmaları ve yaptıkları işlere yetenekli olmaları

 • iremyağmur
  07.03.2019

  insanlarda vitamin kullanma ihtiyacı sadece kışın varmış, sanki insanı soğuk hasta edermiş ve vitamin de hasta olmaktan onları korurmuş gibi bir algı olduğu sürece bizde sadece kış aylarında vitamine ilgi artar, yazın ise kimsenin aklına gelmez

 • nahide1
  06.03.2019

  vitamin kullanmamasına rağmen inanılmaz enerjik ve verimli çalışan, sosyal ve yoğun onlarca insanı nasıl açıklamak gerek peki? vitamin eksikliğini gidermenin faydalarını anlayabiliyorum ama ben de vitamin kullanımının başarıya ulaşamayan insanların tek eksik yaptıkları şeymiş gibi gösterilmesinden rahatsızım

 • Satılmış76
  02.03.2019

  şahsen ben bunca yıl kariyer yapıp halen bu kadar yoğun bir üretkenlikte çalışmaya devam ediyor olsaydım hiçbir para bana bu enerjimi ve başarılarımı bu haplara borçluyum dedirtemezdi

 • sharp_42
  01.03.2019

  vitamin takviyesi almak mantıklıdır değildir ben de bir şey diyemem ama reklamlarda paylaşılan vitamin kullanıyor denen insanlar acaba sadece vitamin kullandıkları için mi bu kadar dolu ve eğlenceli bir hayat yaşıyorlar bunu sorgulamak gerek bence, insanlar da o hayali vitamin kutusunda satın alıyorlar yazık

 • acrylonitrile
  01.03.2019

  vitamin takviyesinin sağlıklı ya da sağlıksız olduğunu tıbbi makaleler yazanlar araştırmaya devam etsinler, ben kilo aldım ya da şu arkadaşa çok etki etti demekten daha öte bir yorum yapılamıyor çünkü diğer türlü

 • seagirl
  01.03.2019

  bir ara ginseng gibi Ginkgo Biloba adında bir ağacın da reklamı yapılır gibi oldu ama sonra hızlı kayboldu, yakında vitamin haplarını daha enerjik hayatlar olarak pazarlayan firmalar bu ağacı (mabet ağacı olarak da biliyor) da etken madde olarak sunmaya kalkarlarsa şaşırmayın

 • ismil taş
  24.02.2019

  pharmaton içerisinde ginseng zaten var diye biliyorum, bir de supradyn energy fast action diye bir ürün daha var, insanlara çeşit sunmadan aradığınız her şey bunun içerisinde demek bugünün prim yapan modeli, bakın apple bile çeşitlendikten sonra insanları kendinden soğuttu

 • afacan
  24.02.2019

  reklamlarda Gülse Birsel'in oynamasına da gözüm alışmadı bir türlü, Burcu Esmersoy falan daha enerjik karakterler tamam anlarım da gerçekte olmadığı kadar enerjik gösterilmeye çalışılan ünlüler göz tırmalıyor

 • eml60
  24.02.2019

  supradyn energy focus ürünü içerisinde ginseng de eklenmiş, açıkçası mükemmel olduğunu iddia eden ürünlerin kendilerini güncellemeleri bana biraz çelişkili bir durum gibi geliyor

 • engin103
  08.01.2019

  final dönemleri başladı tabii ben de hemen araştırmaya başladım pharmaton alsam mı diye. ama fiyatları çok pahalı ya bir öğrenci için. acaba gerçekten etkili mi diye insan düşünmeden edemiyor. gerçekten faydasını gören var mı? plasebo mu?

 • rinda
  08.01.2019

  benim düzenli vitamin kullandığım zamanlar genelde kış ayları oluyor, normalde yediklerimden biraz daha fazlasını yiyorum ve kilo almış oluyorum ama vitamin kullanıyor olmamın bu durumdaki payı ne kadardır ona emin değilim

 • canergemveren
  06.01.2019

  peki vitaminler sizde de bende olduğu gibi bir iştah açılması ve kilo alma problemine yol açıyor mu? sabah vitamin aldığım günler hem daha erken acıkıyorum hem de normal öğünümü tüketmeme rağmen bir türlü doyma hissi gelmiyor ve daha fazla yemek yemek istiyorum

 • ismail coşan
  12.12.2018

  açılın size efsane bir fikir getirdim, tahin pekmezden daha etkili bir doğal antibiyotik gördünüz mü? hem lezzetlidir hem de hasta olmamanızdan iyileşmenize kadar her türlü derde devadır, ürünümüzün adı tahynpeqmez olacak, içerikleri de haliyle sadece doğru oranda tahin ve pekmez olacak ve hap tablet olarak ağızdan alınacak, piyasa fiyatı da bütün bu vitaminlerden daha ucuz olacak, nasıl fikir ama?

 • HakanGozupek
  12.12.2018

  herkesin hayali de zaten neyse verelim parasını da bir seferde rafine olarak ne varsa takviye yapalım, her birisini ayrı ayrı tüketmeyelim istiyor herkes, kullanan arkadaşlardan bir kısmı plasebo olduğunu da söyleyebiliyor bir kısmı da çok kolay toparlanabilmelerine yardımcı olduğunu dile getiriyor, bünyeden bünyeye etkisi farklı da olacaktır haliyle

 • zonelman
  12.12.2018

  yorum yazan arkadaşlar portakal ve greyfurt suyunu sıkıp haplara sokulduğunu zannediyorlar gibi görünüyor, vitaminlerde ginseng özütü olması sayesinde cinsel güç artışından tutun da stresi azaltma ya da enerji verme gibi ek işlevler de mevcut

 • aloavera
  02.12.2018

  vitamin takviyesi almanın getirileri konusunda anladığım kadarıyla herkes hemfikir ama götürüleri konusunda çekinceler mevcut gibi görünüyor. Ben olur ya da olmaz diyemem ama antivirus programı muamelesi yaparak ağzımıza attığımız bir haptan eksik ne varsa tamamla sonra da fazla bir şeyleri bozmadan kaybol beklentisine girebilmemiz mümkün değil

 • ozge
  02.12.2018

  adam sabah işe gitmeden ağzına bir tane bisküvi atıp öyle metroya yetişmeye çalışıyor, öyle maydomozlarla portakallarla falan kahvaltıları ne hazırlayacak vakti var insanların ne de yiyebilecek. Hazır vitamin denen haplar da bu işe yarıyor zaten

 • zesin1
  02.12.2018

  vitamin kitlerinin içerisinde çeşitli takviyeler oluyor, örneğin sadece c vitamini olmuyor diye biliyorum. Her sabah kahvaltıda tüketeceğiniz bir tutam maydonozda bir portkakalda olduğu kadar c vitamini olduğu söyleniyor mesela, yani günlük beslenme alışkanlıklarımızı daha bilinçli olarak şekillendirebilsek hiç gerek yok bu vitaminlere gibi geliyor bana

 • dirik
  22.11.2018

  ilk reklamı yapıldığı dönemlerde supradyn all day tableti 25 TL civarına aldığımı hatırlıyorum, az önce hepsiburada'da 80 TL civarına indirimli halinin satıldığını görünce dumur oldum, sizce nereden temin etmeli?

 • malapli
  14.11.2018

  reklamlarda görünen çocuklar için vitamin ürünleri hakkında ne düşünüyorsunuz? vitamini sadece çocuklar için yapan şey nedir ben anlayamadım açıkçası

 • saziye78
  15.10.2018

  elbette pharmaton özellikle mevsim geçişlerinde kullanın. enerjisi düşük kişiler için en güzel alternatif. kahve çözüm olmuyor bunu denemiş biri olarak söyleyebilirim.

 • betusum07
  26.08.2018

  hangi vitaminin hangi bünyeye hangi zamanda daha faydalı olduğu güzel bir araştırma konusu olabilir ama reklamını yaparlarken kullandıkları satış tekniğinden rahatsız olduğum için kullanmamayı tercih ediyorum, sanki tüm rakiplerim kullanıyormuş da bu sayede çok başarılılarmış, ben de onlarla aynı performansa çıkabilmek için bu vitaminlerden kullanmak zorundaymışım gibi bir dayatmayı bünyem kabul etmiyor

 • aizen
  06.08.2018

  ek vitamin takviyesi reklamlarını yazın neden keserler anlamıyorum, sanki sadece insanlar vitamine ihtiyaç duyuyorlarmış gibi.. vitamin yoğunluğu ile fruktoz miktarları arasında da nasıl bir ilgi var bilgisi olan var mı?

 • hy_sular
  22.06.2018

  en iyisi şu yaz tatillerinde bol bol dinlenmek ve kış sezonuna bomba gibi girmektir. için kahvenizi bakın keyfinize.

 • esen42
  17.05.2018

  sınav dönemi geldi bir denesem mi acaba diye kullananların yorumuna bakayım dedim bakmaz olaydım. ülkede herkes mi takviye ilaca mahkum. her öğrenci mi kullanıyor bu zımbırtıları bir ben geç kalmışım sanırım. ve bugüne kadar ilaçsız gelmişsem şimdiden sonrasını da ilaçsız hallederim. teşekkürler tüm yorum sahiplerine.

 • mmey
  12.04.2018

  pharmatonun sıvı olarak tüketimi kana daha hızlı karışacağı için kapsülden daha etkili olacaktır. supradyn kullanmak istemeyenlere öneriyorum kesinlikle.

 • karahan06
  26.03.2018

  vitamin ihtiyacının soğukla ya da mevsimle bir ilgisi yoktur, yazın da sağlıklı beslenmeye ve düzenli olarak vitamin edinimine ihtiyaç duyarız, yani sanmayın ki kış bitti beslenmeye paydos :)

 • seherr
  14.02.2018

  bana sorarsanız zaten ek vitamin desteğini çoğu bilinçli hekim zaten önermiyorken bir de overdose vitamin alırsanız çok saçma biş iş yapmış olabilirsiniz

 • yelkenci2
  14.02.2018

  peki hem pharmaton hem supradyn aynı anda alsak acaba faydası mı olur yoksa zararı mı olur?

 • erdalkanmaz
  05.02.2018

  ağır hastalık sonrası da kişilerin enerjilerini daha hızlı toparlayabilmeleri için benzer vitamin takviyeleri tavsiye ediliyor ancak yetkili (hekim) bir ağızdan henüz bunu duyamadığım için emin olamıyorum, bu konu hakkında da fikirlerinizi paylaşabilirseniz çok sevinirim

 • yildirim
  15.01.2018

  bu sorunun yanıtı bence bol güneş ve greyfurt olmalı, hatta akdeniz taraflarında az stresli bir yaşam ile de desteklenirse çok daha sağlıklı olur

 • subaşak
  10.01.2018

  vitamini çocukluktan beri sarı olarak hayal ettiğim için olabilir, bana supradyn hep daha gerçek vitaminmiş gibi geldi, tabii ki bunda logo ve kutu renklerinin büyük etkisi var, dışarıdan vitamin kullanmamaya gayret ettiğim için bu etki de bir yere kadar oldu tabii, ama alsaydım ve bir seçim yapmam gerekseydi kesinlikle etkisi olurdu

 • ankarali_makalele
  09.01.2018

  sanki hangisi daha çok reklam verirse onun daha iyi olduğuna kanaat getirilecekmiş gibi bir yarış var, alternatifleri de gelmeye başladıkça vitaminlerin meyvelerden elde edilen şeyler olduğunu da unutacağız artık bu gidişle

 • tititan666
  26.10.2017

  kış günleri gelince, sabahları karanlık olmasının da etkisiyle herkesin ek vitamin alma ihtiyacı gelmiş demek ki :) kış meyveleri, vücudunuzun ihtiyaç duyabileceği tüm gerekli vitaminleri zaten barındırıyor. bu sebeple ben asla ek bir vitamin takviyesine ihtiyaç duymadım, vücudumun bu sağlıklı dengesini de bozmaya hiç niyetim yok

 • harun_emirhan
  19.10.2017

  her ikisini de kullanmış birisi olarak en azından benim için supradyn'in daha çok faydasını gördüğümü söyleyebilirim. düzenli kullandığım dönemde hem enerji olarak hem de çalışırken konsantre olabilmem açısından iyi geldi gibi geliyor. ama aynı dönemde kullanmaya başladığım arkadaşlarım da hiç faydasını görmediğini söylüyorlar. sanırım etkisi bünyeden bünyeye ya da psikolojiden psikolojiye değişiklik gösterebiliyor

 • saqopa
  18.10.2017

  vitaminleri meyvelerden organik olarak almak hem vücut için daha sağlıklı bir seçim, hem de ek faydaları gerekçesiyle düzenli tüketim alışkanlığı kazanması açısından daha doğru diye düşünüyorum

 • Zühal Ersan
  28.08.2017

  konu hortlamış, benim kullanmama sebebim bir makalede okuduğum şu bilgi: hazır vitamin kapsülü kullanmak daha sonra vücudun meyve gibi vitamin içeren besinlerden vitamin almasını engelliyor çünkü vücudu tembelleştiriyor ve hazır vitamin arayışına sokuyor. eğer bu bilgiler doğruysa vücudun dengeleriyle oynayarak sahip olması gereken alışkanlıklarını bozmak çok tehlikeli olabilir

 • zeffina
  28.08.2017

  bendeki etkisi biraz placebo oldu ya da bana öyle geldi, ilk bikaç gün süper enerjik oldum ama sonra almayı unuttuğumu farkettim :) önceden bir kaç gün aldığım vitaminlerin sonraya bu kadar etki edebileceğini sanmıyorum

 • erhanc
  28.08.2017

  reklamları yeniden çok görmeye başladım, ben de bi deneyeyim bakalım, kutu bitince deneyimlerimi paylaşırım

 • kara-ejder
  12.07.2016

  kahvaltıdan sonra hafif tok karnına alıyorum ben. 10 civarı. yarım saat oynuyor genelde .

 • kurthan01
  09.07.2016

  Pharmatonu saat kaç gibi kullanıyoruz ve de kaç defa? Aç mı tok mu?

 • M.Şenyürek
  13.06.2016

  Teşekkürler pharmaton yine okul hayatimi kurtardin bute kalmadan mezun oldum. Darisi ihtiyaci olanlarin basina.

 • riddle
  12.06.2016

  pharmaton sihirli kapsül gibi yansıtılıyor ama işin aslı beyinde bitiyor. kendinizi terbiye ettiktin sonra her şeyi yaparsınız önemli olan istemek.

 • hasanhusami
  09.06.2016

  abi sınavlar bitiyor ben pharmaton kullanıyorum ama bir tık ilerleme yok. ilaç firmaları mı yazdırıyor size bu güzel yorumları yoksa benim bünye elden ayrı mı?

 • karadaglı
  07.06.2016

  modiodal yazdı bana doktor uykuyu ayarlayamadığım ve çok uyuduğum için ayrıca da konsantrasyon sorunum için. başka
  kullanan var mı?

 • guldane
  02.06.2016

  modiodal ve modiwake uyku sorunu ve dikkat eksikliği olanlar için veriliyor. fakat yaz etkileri çoktur.

 • yayvçuaz
  31.05.2016

  Lütfen doktormuş gibi ilaç adı vermeyin. en masum ilacın bile yan etkileri vardır. unutmayınız. şikayetiniz ne ise önce doktora başvurun. o sizin için en iyisini söyleyecektir.

 • vuuno
  31.05.2016

  arcalion ya da modiwake ya da modiodal kullanabilirsin. modiwake ve modiodalın fiyatı biraz pahalı fakat arcalion idealdir.

 • eylulnur
  31.05.2016

  yardımmmm final dönemi ve ben uyuyorum çok. tavsiyeleriniz nelerdir ayık kalmam için.

 • Özlem Yılmaz
  22.05.2016

  Supradyn all day kullanalı 1 buçuk ay oldu ama pharmatondan daha iyi olduğunu düşünüyorum. Hem kilo da yapmıyor.

 • ozzzyyy
  19.05.2016

  Arcalion denedim ben bir işe yaramayınca modiwake kullanmaya başladım. Çok şey beklemisim sanırım bir değişiklik olmadı uyku düzenimde.

 • senol
  14.05.2016

  benim en çok merak ettiğim konu pharmaton kilo aldırıyor mu? sınavıma 2 ay var acaba her gün kullansam kaç kilo aldırır deneyimleyenler bilgilerini paylaşırsa sevinirim.

 • asilkan
  24.04.2016

  Pharmaton kilo aldırır mı sorusuna cevap veriyorum bizzat ben yaşadığım için evet efenim kilo aldırır hem de 2 ayda 6 kilo aldırır. Dikkat!!!

 • denci
  18.04.2016

  Kalp çarpıntısı yaptı pharmaton bende. Sizde de yaptı mı?

 • alperen
  12.04.2016

  ösym sınavlarının başlayacağı zaman okuyucusu bol olan yazı.

 • deli
  03.04.2016

  en iyisi mi peşinen sorayım ben. ben günde 4 bardak türk kahvesi ve su niyetine de kahve içiyorum pharmaton ile kahve ters tepki yapar mı???

 • deli
  03.04.2016

  Pharmaton kullananları buraya davet ediyorum. soracaklarım var acil!!!

 • ruhan
  24.02.2016

  kesinlikle katılıyorum size ben dört ay kullandım 5. ayda bırakın enerji vermesini ters etki yamaya başladı gibi hissediyorum.

 • ismil taş
  24.02.2016

  bünye pharmatona alışınca eski performansı beklemeyin. arada bir iki ay bırakıp tekrar deneyin.

 • sonosmanlı
  23.02.2016

  Ders döneminin başlamasıyla pharmatonla olan aşkımız da başlamıştır arkadaşlar.

 • seref34
  15.02.2016

  Dün hayatımda ilk kez pharmaton aldım neye uğradığımı şaşırdım. Nasıl oldu da bu yaşıma kadar bir haber yaşamışım. Deli gibi zindeydim Dün ve Bugün.

 • marsseh
  08.02.2016

  Pharmaton u da supradyn i de kullandım her ikisi de kilo aldırdı bana daha doğrusu iştahımı açtı.

 • seyma
  06.02.2016

  Sadece pharmaton ile ilgili yazınızın olduğunu belirtmişsiniz link atar mısınız? Makakeler arasında göremedim ben.

 • didem
  06.02.2016

  Merhaba pharmaton kilo aldırıyor diye duydum. Sizde böyle bir etki yaptı mı?

 • frangy
  23.01.2016

  Size katılıyorum pharmatonu bırakınca insanın yataktan kalkası gelmiyor. Ben supradyn e devam ediyorum bu yuzden.

 • Mustafa.Tekin
  23.01.2016

  Pharmaton güzel sınav döneminde de inanılmaz faydalı fakat bırakınca bir Çöküş oluyor bende.

 • TechMania
  19.01.2016

  Kesinlikle ise yarıyor pharmaton . Şu iki haftalık sınav döneminde 4er saat uykuyla beni ayakta tuttu.

 • zenon
  10.01.2016

  elbette psikolojik bir etkisi de var olmalı da neticede inandığın ve sana bir yararı dokunsun istediğin için içiyorsun. benim gözlemlediğim bir yan etkisi olmadı. tabii kişiden kişiye değişir. bir hafta kullanın bir bakın neticede vitamin bu ne kadar zararı olabilir ki?

 • fites
  10.01.2016

  Yan etkileri neler peki? kullanmadan önce her yerde yorumları okuyorum da birileri övmüş biriler yerin dibine sokmuş hapı.

 • aurora
  10.01.2016

  pharmaton abartıldığı kadar etkili bir ilaç değil. etkisi sadece placebo yani sizin ilaca karşı olan inancınızda.

 • esprit
  10.01.2016

  Kokusu gerçekten kötü yutması da bir o kadar zor. Etkisine inanmasam asla kullanmam.

 • zenon
  10.01.2016

  Ben gireceğim tüm sınavlardan 2 ay önce Pharmaton kullanıyorum. benim için oldukça da yararlı oluyor. Ne bir uyku ne bir yorgunluk adeta enerji deposu oluyorum. Herkese tavsiye ederim ayrıca kokusu da abartılacak kadar kötü değil.

 • rustuyumx
  10.01.2016

  Kokusu dayanılmayacak derecede kötü olan ilaç.

 • İ.Ulusu
  07.01.2016

  son zamanlarda pharmaton satın alan var mı eczanedeki fiyatla internetteki fiyatlar arasında baya fark var. netten alsam güvenilir bir site bilen var mı?

 • oepetek
  07.01.2016

  Arcalionu ben de duydum bir arkadaşımdan ama ona antidepresanın olumsuz etkilerini gidersin diye vermişti doktor. Siz antidepresan kullanıyor musunuz? Doktor bu sebeple vermiş olabilir mi?

 • denizci73
  06.01.2016

  Arcalion kullanıyorum oldukça memnunum. Yorgunluk, dikkati toparlayamama ve uyku hali için doktor denememi söylemişti. Istanbulda olanlar için doktorun adını ve yerini verebilirim özelden mesaj atarlarsa.

 • kasırga
  06.01.2016

  Hızlı etki istiyorsanız pharmaton derim.

 • kaan doğan
  06.01.2016

  Arkadaşlar finaller başladı. haftaya en önemli sınavım var en hızlı etki yapan hangisi? Başka ilac önerisine de açığım.

 • senol
  05.01.2016

  ben 1 ay kadar supradyn kullandım ve açıkçası ilk 5-6 gün süper zinde hissettim kendimi, bilmiyorum belki de psikolojiktir. sonrasında her şey normalleşti, yine baygın bezgin moduma geri döndüm. bu arada supradyn fiyatları eczanelerde çok farklılık gösterebiliyor. kimi yerde 25 TL'ye veriyorlar kimi eczanelerde 50 TL'ye kadar gördüm. bilmiyorum sahtesi ya da eskisi var mıdır ya da alırken nelere dikkat etmeli ki?

 • afsaroglu
  02.01.2016

  Vücudunuza yazık kullanmayın şu vitamin ya da türevlerini. her gün düzenli spor yapın bakın nasıl dinç olacaksınız görün.

 • sedakspgl
  31.12.2015

  yeni bir ilaç keşfettim be arcalion diye. deneyip yorumlarımı sizlerle paylaşacağım 1 ay geçince.

 • safakkrts
  28.12.2015

  kesinlikle pharmaton. bir kere ginseng miktarı pharmatonda en yorgun insanı bile ayağa kaldıracak miktarda.

 • Hanifi.Yurtoğlu
  28.12.2015

  supradyn ile vücudun ihtiyaç duyduğu vitaminleri alırsınız. neticede besinlerden yeterli vitamini almak çok zor.

 • dentis
  28.12.2015

  supradyn all day sadece vitamin enerji verme gibi bir etki göstermedi bende.

 • elektrod
  27.12.2015

  benim asıl merak ettiğim vitamin takviyelerinin zararları . doktorlara göre dışarıdan vitamin takviyesi yapılan bünye bir yerden sonra tembelliğe alışıyor ve besinlerden vitamin depolamakla uğraşmıyor. doğruysa uzun vadede çok tehlikeli

 • jesika
  27.12.2015

  işte tam da merak ettiğim konu. reklamlarda bas bas bağırıyorlar biz daha çok enerji veriyoruz diye ama hakikaten veriyorlar mı ya da faydaları yok mu

Bu yazıya siz de yorum yapabilirsiniz

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.