5.00 / 1 oy

MHRS ne demek?

Sağlık sistemimiz her geçen gün kendini yenilemekte, Avrupa standartlarını yakalama konusunda ilerici adımlar atmakta. Teknolojinin ilerlemesi de bu konuda önemli adımların atılmasını tetiklemekte. Eskide hastene kapılarına gidip sabahın erken saatlerinde sadece randevu alabilmek için uzun kuyruklar beklerken ve bu bekleyişlerde doktorun o gün içinli olup olmadığını ya da hangi hekimin o gün hastanede olup olmadığını bilemezken ya da telefon ile randevu almak için saatlerce telefon başında beklerken bugün hastaneden randevu alma işlemini birkaç dakika içinde evinizden çıkmadan yapabilmenin ayrıcalığını yaşayabilmek beni inanılmaz mutlu ediyor. Bahsettiğim bu uzaktan randevu alabilme işleminin adı ise "MHRS".

MHRS’nin açılımı ve anlamı konusunda iki farklı görüş bulunmakta. Bunlar:

 * Merkezi Hekim Randevu Sistemi

 * Merkezi Hastane Randevu Sistemi

İkisi de anlamlı, ikisinin de anlatmak istediği ve uygulamaya koyduğu konu aynı olduğu için çok da önemli değil aslında hekim mi seçiyorsunuz yoksa hastane mi. Gerçi hem hastane hem de hekim seçmiş oluyorsunuz detaylıca bakıldığında bu da hasta için oldukça büyük bir avantaj. “MHRS” Sağlık Bakanlığı’nın “sağlıkta dönüşüm projesi” olarak başlattığı ve şu ana kadar başarılı bir şekilde yürüttüğü projelerden biridir. MHRS sistemi ile vatandaşlar Sağlık Bakanlığı’na bağlı olan devlet hastanelerinden internet üzerinden ya da ALO 182’ye telefon ederek ya da telefonlarına indirecekleri MHRS uygulaması üzerinden kolaylıkla randevu oluşturabilir ve daha önce oluşturdukları geçmiş ve gelecek randevularını MHRS üzerinden kontrol edebilirler. Herkesin anlayacağı şekilde oldukça basit kurgulanmış MHRS sistemi ile hem hastane hem hekim hem de hangi gün hangi saat müsaitlik olduğu kolaylıkla görülebildiğinden seçimi kendinize uygun bir zamanda yapabilirsiniz. 

Sağlıklı günler dilerim,

 

mstkmstk

01.01.2021 21:50

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
MHRS ne demek?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.