5.00 / 1 oy

Kirpi eti yenir mi?

Bugün bir sohbet esnasında yaşlı bir tanıdığım uzun uzun kirpi etinin ne kadar lezzetli olduğunu ve hastalıklara şifalı olduğundan bahsetti. Bana doğal olarak çok tatlı bir hayvanın boğulması ve kesilmesi şeklinde acımasızlık olarak gelse de yılan eti ve kirpi eti yakın zamana kadar özellikle Anadolu'da oldukça sık tüketilirmiş. Belki restoranlarda değil ama dağda buldukları kirpileri yakaladıktan sonra pişirip yerlermiş.

İnternetten de kirpi eti diye araştırınca çok farklı bir tadı olduğu ve birçok hastalığa da şifalı olduğunu okudum. Ama kirpi eti satışı yapan kimse de olmadığı için sipariş veremedim. Dağa çıkıp kirpi arayacak halim olmadığı gibi zaten yakalayabilecek ya da yemeye hazır hale getirebilecek birisi de değilim.

Sonuç olarak kirpi eti sipariş verebileceğim bir yer arıyorum, bu konuda ticari olarak hizmet veren bir yer bilen var mı?

 

Editör editi: sitedeki bazı diğer benzer yazılar için;

bkz: Tavuk etinin en lezzetli yeri neresidir?

bkz: Çiğ Somon Yenir mi?

bkz: Surimi Nedir ve Nasıl Yenir?

bkz: Taze Biberiye yenir mi?

bkz: Aloe Vera Yenir mi?

bkz: Pilav çatalla mı yenir kaşıkla mı?

serkann

16.09.2021 19:14

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 16 Mart 2022 12:41
    3

    ben de bugün kirpi etinin çok lezzetli olduğuna ama bulunmasının çok zor olduğuna dair uzun bir hikaye dinledim ama kirpi görsem de hayatta kıyıp da etini falan yiyemem. aslında herhangi bir hayvanın canını yakabileceğimi sanmıyorum. zaten yediğimiz etin önceden bir canlıya ait olduğunu unutabiliyor olmamız sayesinde bu kadar rahat et tüketebiliyoruz bence. bir marka kirpi eti satmadığı sürece en azından benim için bu denemeyi yapabilmem mümkün değil

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Kirpi eti yenir mi?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.