5.00 / 1 oy

Excel'de Worksheet Nasıl Silinir?

Excel'de sekmeler (worksheet) kullanarak çalışırken kullandığımız sekmeleri, işlerimiz tamamlandığında kaldırmak isteyebiliriz. Özellikle sekme sayısı çok olan excel çalışma dosyalarında sekmeleri gizlemek yeterli olmuyorsa ve bu sekmeler ile işinizin bittiğinden kesin olarak eminseniz, bu sekmeleri çalışma dosyasından kalıcı olarak kaldırabilirsiniz.

Önemli Not: Excel'de sekme (worksheet) silerken çok tedbirli olmalısınız çünkü silinen sekmeler geri getirilemezler. Excel'de yapılan son işlemi geri almaya yarayan Undo özelliği, sekme silme işlemi için geri getirme özelliğine sahip değildir. Dolayısıyla sildiğiniz sekmenin doğru sekme olduğuna ve silmek istediğinize tam olarak emin olmadan bu işlemi yapmayın.

Excel'de Worksheet Silmek

İki kere düşünülmesi gereken ve tam olarak silinmesi gerektiğine emin olmadan yapılmaması gereken bir işlemdir. Ancak emin olduktan sonra silmek istediğiniz sekmeye (worksheet) sağ tıklayarak çıkan seçeneklerden Delete (Sil) seçeneğini seçerek, silinmesini istediğiniz sekmeyi Excel çalışma dosyanızdan silebilirsiniz.

excel delete worksheet

Not: Umarım lazım olmaz ama bu da burada dursun: Excel'de Silinen Worksheet'i (Sekmeyi) Geri Getirmek

Öz Hakiki Bumblebee

18.06.2020 13:21

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Excel'de Worksheet Nasıl Silinir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.