5.00 / 1 oy

AKUT'a Nasıl Gönüllü Üye Olunur?

Öncelikle AKUT ve diğer tüm arama murtarma ekipleri yıllardır olduğu gibi İzmir'de de gece gündüz demeden çalışarak insanlarımızı göçüklerin altından kurtardıkları için ne kadar teşekkür etsek azdır, şahsen ben bu konuyu kendim için araştırmıştım ve AKUT ekiplerine gönüllü olarak destek olabilmek amacıyla üye olmak istemiştim. Pandemi dönemi nedeniyle AKUT gönüllü üye alımını durdurmuş ama yine de bu bilginin çok kişinin işe yarayacağını düşündüğüm için burada bulunmasını istiyorum.

Öncelikle AKUT, Türkiye'nin farklı bölgelerinde ekiplere sahip ve AKUT'a gönüllü kayıt olmak için bulunduğunuz bölgede bir AKUT ekibi olup olmadığını kontrol etmeniz gerekiyor. Akut ekiplerinin bölgeleri benim bu yazıyı yazdığım tarih itibariyle aşağıdaki gibiydi, siz güncel haritayı akut.org.tr'den kontrol edebilirsiniz.

akut ekipleri

AKUT, dernek yapısında bir STK ve AKUT'a katılmak için öncelikle gönüllü tanışma toplantılarına katılmanız gerekiyor. Toplantı tarihleri ve müracat formu için de AKUT'un duyurularını takip etmeniz gerekiyor.

Güncel üyelik bilgilerini AKUT'un sayfasından da takip etmek isterseniz şu sayfadan inceleyebilirsiniz.

torehan

08.11.2020 14:25

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
AKUT'a Nasıl Gönüllü Üye Olunur?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.