5.00 / 1 oy

Televizyonu kumandadan kapatmak yeterli mi yoksa düğmesinden mi kapatmak gerekir?

Anlaşılan artık makalelerin altına yorum yazmayı bırakın, ne derdiniz varsa açın sorun sonra da cevaplayın birbirinizi yiyin diyerek adamlar böyle bir alan açmışlar. Bence isabetli de olmuş, iletişim kurmak istiyor insanlar yahu :)

30 yıl önce uzaktan kumandaların çıkması ve yeni televizyonların neredeyse tamamında olması ile yaygınlaşmaya başlaması neticesinde baya baya haberlerde falan sorulmaya başlamış olan bu soruyu artık güncel teknolojiler için de çözüme kavuşturabilmek amacıyla bu soruyu açtım. Mesela söylemesi ayıp bizim kocaman ama incecik televizyonun açma kapama düğmesi yok üzerinde ama kumanda ile kapatınca üzerinde ışık yanıyor, ne yapalım her defasında fişten mi çekelim yani?

hburkek

12.05.2019 02:39

Bu soru 3 kez yanıtlandı.

 • 17 Haziran 2019 16:31
  6

  sırf her defasında oturduktan sonra kumanda ile televizyonu açamayınca tüh üzerinden kapalıymış diye yerimden kalkmamak için her defasında sadece kumandadan kapatmayı tercih ederim. Gömüldükten sonra koltuktan kalkmak tam bir işkence, ama bildiğim kadarıyla somut bir zararı da yok zaten kumandadan kapatılan televizyonların.

 • 12 Mayıs 2019 04:08
  3

  televizyon fiyatları neredeyse araba fiyatları seviyesine geldiği için ben şakasını bile yapamıyorum artık, işe yarayacağını bilsem nazar boncuğu takmayı da düşünebilirdim belki.

  İşin sarfiyatı çok önemsiz boyutlarda olsa da elektrik kesintilerine önlem olması amacıyla elektronik cihazları kullandıktan sonra fişten çıkartmak hiç de kötü bir fikir değil, siz bakmayın işi dalgaya alanları. filmin ortasında anlık bir elektriksel dalgalanma olursa o zaman görürsünüz siz onların yüzlerini. garantiye de girer mi ondan sonra, ya da ev sigortası yanan televizyonu karşılar mı bilemeyeceğim.

 • 12 Mayıs 2019 03:24
  3

  Başlık ne kadar ciddiyse soru içeriği de o kadar troll olmuş, cevap versem mi bilemedim :)

  pek bilinmese de hemen hemen her televizyonun üzerinde aslında dokunmatik tuşlar mevcut. Örneğin yeni samsung televizyonlarda televizyonun sağ arka kısmında oluyor bu düğme, kimi cihazlarda ise dokunmatik olduğu için düğme olduğu bile anlaşılmayan düğmeler olabiliyor. Neyse konumuza dönelim.. Televizyonu düğmesinden kapatmak ile kumandadan kappatmak arasında önem arz edebilecek herhangi bir fark olmadığını ispatlamaya çalışan çok makale var, bunları televizyon üreticilerinin yazdırdığını söyleyenler de olsa da elektrik tüketimlerinden de zaten anlaşılabilir bir fark olmadığı belli oluyor. Ama yine de içinizde bir kurt varsa her kullanımdan sonra fişini çekip üzerinde işlemeli danteli de çapraz olarak sarkıtarak hem elektrik kesintilerinden hem de nazardan koruyabilirsiniz :)

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Televizyonu kumandadan kapatmak yeterli mi yoksa düğmesinden mi kapatmak gerekir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.