5.00 / 1 oy

Resmi farklı kaydet için mouse ya da klavye kısayolu eklemek

Tarayıcılarda (google chrome, safari, firefox, opera, edge vb) internet sitelerindeki fotoğrafları bilgisayara indirmek için her seferinde fotoğraflara sağ tıklayarak farklı kaydet seçeneğini seçiyorum ve zaman zaman bir günde yüzlerce fotoğraf kaydettiğim zamanlar oluyor. Bu süreci hızlandırmak için arayıştayım ama halen işlevsel bir çözüm bulabilmiş değilim. Sağ tıkla, farklı kaydet seçeneğini seç, dosya kaydetme ekranında enter tuşuna bas derken 3 işlem yapmam gerekiyor her bir fotoğrafı kaydetmek için.

Fotoğrafı kaydetmek için mouse'a bir kısayol eklemek istiyorum mesela. Örneğin mouse'un orta tuşuna böyle bir işle tanımlamak istiyorum. Fotoğrafa mouse'un orta tuşuna basınca tek seferde işlem tamamlanmış olacak. Eğer mouse ile bu uygulamayı yapma imkanım yoksa bunun yerine klavye de kullanabilirim.

İnternetten bu işlevi sağlayabilecek mouse modellerini ve tarayıcı eklentilerini aradım ama bir çözüm bulamadım. Bu amaçla kullanılabilecek en pratik yol sizce ne olabilir?

bkz: Windows Powertoys Nedir ve Nasıl Kullanılır?

bkz: Windows 10 için Equalizer Programı Tavsiyesi

bkz: Windows'ta Clipboard (Pano) Geçmişini Görmek

bkz: Windows CMD Admin Olarak Başlatma Kısayolu

bkz: Windows Ekranı Kilitleme Klavye Kısayolu Nedir?

bkz: Windows 10'da Görev Çubuğunda Gruplamayı Devre Dışı Bırakma

çakabey

13.02.2021 22:40

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Resmi farklı kaydet için mouse ya da klavye kısayolu eklemek

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.