5.00 / 1 oy

Excel'de mouse çift tıklaması yerine kullanılabilecek klavye kısayolu

Excel'i sadece klavye ile kullanmak istiyorum ama bir hücreyi düzenlemek istediğimde çift tıklamak için her defasında bir elimi klavyeden kaldırıp mouse'a uzanmam gerekiyor. Mouse'taki çift tıklama işlemi yerine kullanabileceğim bir klavye kısayolu var mı?

Veysel79

05.05.2019 19:31

Bu soru 6 kez yanıtlandı.

 • 11 Mayıs 2019 18:44
  0

  Aradığınız cevap F2 tuşudur. Kullanırken tek yapmanız gereken içerisine yazı yazmak istediğiniz hücrenin üzerindeyken F2 tuşuna basmak. Bastığınızda hücre içerisindeki veri ya da formül silinmeden çift tıklamışsınız gibi düzenlemeye başlayabilirsiniz.

 • 20 Kasım 2019 17:45
  1

  Sadece klavye kullanarak excel kullanmamın önündeki en büyük engel meğerse bu bilgiymiş de haberim yokmuş :) Artık bir hücredeki yazıyı ya da rakamı değiştirmek için mouse'a uzanıp çift tıklama derdi de bitmiş oldu sayenizde :)

 • 18 Mayıs 2019 21:36
  0

  excel elini klavyeden kaldırmadan kullanıldığında çok daha verimli bir program, bu yüzden bazı iş yerlerinde bir elinde mouse bir elinde klavye ikide bir mouse ile bir şeyler yapan, hatta uzaklarda bir hücreye erişmek için üşenmeden tıkır tıkır mouse kaydırması yapan insanları gördükçe müdahale edesim ve kısayolları gösteresim geliyor. Adamlar uğraşmış böyle ergonomik bir program yapmışlar, bence hakkıyla kullanmasını öğrenmek şart.

 • 23 Haziran 2019 08:42
  0

  excel'de çalışırken hücrelerin içerisindeki değerlerin ya da formüllerin bir kısmını düzenleyebilmek için inanılmaz güzel bir kısayol, ben de olması gerek ama acaba neden yapmıyorlar diye düşünüyordum, demek ki bilmemek değil araştırmamak ayıpmış

 • 20 Mayıs 2019 15:25
  0

  excel'i herkes öğrendi kullandı da mouse'a dokunmadan kullanması mı kaldı :) bir şeyi kötü kullananlara yapılan bu eleştirilerden artık vazgeçmemiz gerekiyor, hiçbir işin acemisi olmadan uzmanı olmak mümkün değildir, arada bir de kendi acemilik günlerinizi de gözünüzün önüne getirin lütfen.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Excel'de mouse çift tıklaması yerine kullanılabilecek klavye kısayolu

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.