5.00 / 1 oy

Real Madrid tarihinin en iyi 5 oyuncusu

Barcelona tarihinin en efsane futbolcularını yazdıktan sonra Real Madrid ile bu listeye devam etme kararı aldım ve fırsat buldukça aklımdaki belli başlı kulüpler için de liste paylaşmaya devam edeceğim.

Real Madrid, dünya futbolunda başarıları ile yer edinmiş ve kurulduğu 1902 yılından beri kulüp kültürü ile oldukça derin bir köke sahip bir futbol kulübü. Real Madrid tarihinin en efsane futbolcuları denince o kadar eskiye gidebilecek kadar futbol bilgin olmasa da son 20-30 yıllık Real Madrid tarihini iyi bilen birisi olarak kendimce en efsane Real Madrid oyuncularını aşağıdaki gibi sıraladım. Yazar arkadaşlar liste hakkındaki görüşlerini ve ekleme/çıkarmalarını cevap ekleyerek yapabilirler.

1. Cristiano Ronaldo

2. Zinedine Zidane

3. Iker Casillas

4. Raul

5. Emilio Butragueño

Edit: Alfredo di Stéfano 1953-1964 yılları arasında Real Madrid'de top oynamış ve en efsane olarak bilinen isim ancak kendisini izlememiş birisi olarak listeye ekleyemedim.

Edit 2: Ferenc Puskás da yine futbol izleme geçmişimin dışında kaldığı için eklemediğim futbolculardan, ancak Real Madrid tarihinde en önemli oyunculardan birisi.

Edit 3: Paco Gento, Amancio Amaro ve Pirri de yine izleyemediğim bir efsane, aklıma geldikçe bu isimleri de edit olarak güncelliyorum.

 

Editör editi: sitedeki bazı diğer benzer yazılar için;

bkz: Barcelona tarihinin en iyi 5 oyuncusu

bkz: Korner atan futbolcu neden ellerini kaldırır?

bkz: Futbol tarihinin en efsane kel futbolcuları

bkz: Türk Futbol Tarihinin En İyi Türk Kalecileri

bkz: Türkiye'ye transfer edilen ilk yabancı futbolcu kimdir?

bkz: Futbolda 1959 öncesi şampiyonluklar neden sayılmıyor?

roni

07.10.2021 09:11

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Real Madrid tarihinin en iyi 5 oyuncusu

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.