5.00 / 1 oy

Bilgisayar açıldığında otomatik açılan site virüs müdür?

Bilgisayarı her açtığımda command promt ekranında çok hızlı bir şeyler çalışıyor ve Google Chrome ile adresini reklam olmaması için vermeyeceğim bir site açılıyor. Acaba bir download sonucu bir siteden virüs kapmış olabilir miyim yoksa bir programın yan ayarı olarak bilgisayar başlangıcında böyle bir program mı çalışıyor? Bilgisayarı kendi antivirüs programım ile detaylı olarak tarattım ama bu hataya ait bir virüs tespiti yapamadı (başka şeyler buldu), sonra malwarebytes programını indirip bir de onla tarattım, malwarebytes da başka hatalar buldu ama yine bilgisayar başlangıcındaki bu uygulamayı bulamadı. Bilgisayar başlangıcında bir internet sitesini açacak şekilde bir batch dosyası çalışıyor gibi durumu anlıyorum ama bu exe dosyası nerededir ya da kendini nasıl her açılışta başlatmayı başarıyordur bulamadığım için uzmanlardan yardım rica ediyorum, bilgisayara format atmak dışında daha basit bir çözüm önerisi olan var mı?

memet_hasta

25.05.2020 03:12

Bu soru 3 kez yanıtlandı.

  • 26 Nisan 2022 22:44
    0

    öyle her linke tıklar her dosyayı indirirseniz ve lisanslı bir antivirüs de kullanmazsanız bilgisayar açılışında her türlü site ile karşılaşabilirsiniz

  • 9 Haziran 2022 12:59
    0

    benim anlamadığım deepfreeze kurduğum makineye bile bu virüs bulaşmayı başarmış, her seferinde resetlenen bilgisayarda nasıl virüs olabilir?

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Bilgisayar açıldığında otomatik açılan site virüs müdür?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.