5.00 / 1 oy

Elektriğin Kesildiğini Uzaktan Nasıl Anlayabilirim?

Merhaba, evde olmadığım zamanlarda elektriğin kesildiğini tespit edebilececeğin ve anlık olarak bana bir şekilde haber verebilecek bir sisteme ihtiyacım var. Bana haber verebilmesi için de pille ya da bataryayla çalışıyor olması gerekiyor ama bir çeşit röle gibi bir donanım ile şebekeye de bağlı olması ve elektriğin kesildiğini anlayabilmesi gerekiyor.

İnternette bu amaçla hazırlanmış bir ürün bulamadım ama donanım konularıyla ilgili arkadaşlar arduino ya da raspberry pi gibi bir elektronik geliştirme ortamında neler yapmam gerektiği konusunda yol gösterebilirlerse bir şekilde içinden ben de çıkabilirim diye düşünüyorum. Bana haber verebilmesi için de telefon hattına ya da kendi bağımsız telefon sim kartına ihtiyacı olacağını düşünüyorum. Belki güç kaynağına bağlanarak buradan da beslenebilir ya da interneti güç kaynağına bağlamam ile internetten wifi ile haber gönderebilir diye düşünüyorum ama tümü teorik fikirler.

Elektrik kesildiğinde bana uzaktan telefon bildirimi yoluyla haber verebilecek bir cihaz nereden bulabilirim ya da nasıl yapabilirim?

koksals

10.11.2020 00:03

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Elektriğin Kesildiğini Uzaktan Nasıl Anlayabilirim?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.