5.00 / 1 oy

PDF Dosyasını Sayfalar Halinde Bölmek Nasıl Yapılır? (Online)

PDF dosyalarının düzenlenme işlemleri konusunda internette ücretsiz olarak yararlanılabilecek çok faydalı internet siteleri var, artık eskisi gibi bilgisayara program indirmeye ya da telefona uygulama kurmaya bile gerek kalmadı. Geçmişte PDF dosyalarının düzenlenmesinde faydalı olabileceğini düşündüğüm çeşitli yazılar paylaşmıştım.

bkz: Online PDF Düzenleme Nasıl Yapılır? (Resimli Anlatım)

bkz: PDF Dosyasına Şifre Koymak (Ücretsiz ve Online)

bkz: PDF Dosyasından İstenmeyen Sayfaları Kaldırmak

bkz: PDF Dosyasından Sayfa Numarasını Silmek

bkz: PDF Dosyasına Sayfa Numarası Eklemek

Bu yazıda paylaşacağım durum ise PDF sayfaları nasıl birleştirilebilir? yazısındaki durumun tam tersi. Yani elinizde örneğin 10 sayfalı bir pdf dosyası var ve bu 10 sayfanın her bir sayfasından ayrı bir pdf dosyası oluşturmak istiyorsunuz. Dolayısıyla 10 sayfalık bir pdf dosyası birer sayfalık 10 pdf dosyası olmuş oluyor.

İnternette bu işlevi sağlayan ücretsiz internet sitelerinden bir tanesinin tam anlamıyla bu dediğim şekilde pdf dosyasını bölüp zip dosyası halinde indirmeye izin verdi, ben de bu site üzerinden yapmanız gerekenleri anlatacağım.

1. Adım: https://www.sejda.com/tr/split-pdf adresine girin.

split pdf

2. Adım: PDF dosyanızı yükleyin.

3. Adım: Yüklediğiniz PDF dosyasındaki her bir sayfanı ayrı bir pdf dosyasına dönüştürmel için ilk seçenek olan "her bir sayfayı PDF'ye çıkart" seçeneğini; sadece seçtiğiniz bazı sayfaları ayrı pdf dosyasına çıkartmak için ise "ayrılacak sayfaları seç" seçeneğini seçin. Eğer diğer seçenekleri de görüntülerseniz "hr x sayfayı ayır" ve "her bir çift numaralı sayfayı ayır" seçeneklerini de ihtiyacınıza göre kulanabilirsiniz.

pdf bölmek

4. Adım: Download butonuna tıkladığınızda zip formatı ile sıkıştırılmış pdf dosyalarınızı indirebilirsiniz.

pdf parçalamak

 

emeklimafya

08.01.2021 14:01

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
PDF Dosyasını Sayfalar Halinde Bölmek Nasıl Yapılır? (Online)

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.