5.00 / 1 oy

Notebook Ekranındaki Klavye Tuşu İzleri Nasıl Geçer?

Notebook ekranında sıkı bir temizlik yaptım, ama bilgisayarın alt kasa kısmı sıcakken üzerine ekranı kapattığımda muhtemelen ısınmış olan tuşların şekilleri ekrana iz yapmış ve bu izleri ne kadar silersem sileyim bir türlü çıkartamadım. Gözlük bezi ile bilgisayar ekranını ıslatmadan hafif sert bir şekilde temizlik yaptım. Toz anlamında güzel bir temizlik oldu ama ilk defa geçmeyen klavye tuşu lekesi problemi görüyorum, önceki bilgisayarlarında da buğu gibi olurdu ama silince de geçerdi.

Ekran temizlik ürünleri arasında bu tuş izlerini çıkartabilecek kadar etkili bir ürün varsa tavsiye edebilir misiniz? Ya da daha pratik bir ekran temizleme yöntemi varsa o şekilde de temizleme uygulaması yapabilirim. Özellikle hafif güneş vurduğunda ekrandaki yazıların okunmasını zorlaştıracak kadar çok tuş lekesi oluşmuş ve bilgisayarı dışarıda kullanmayı neredeyse işkence haline getiriyor. 

kapukaya1980

02.10.2020 12:41

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Notebook Ekranındaki Klavye Tuşu İzleri Nasıl Geçer?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.