5.00 / 1 oy

Bahçe ve balkon için su geçirmez depo nasıl yapılır?

Eve soğamadığımız için artık açık balkonun bir kısmına kapalı bir depo yapmaya karar verdim. İnternette de su geçirmez sandıklar dışında hazır satılmakta olan bir ürün yok ve bu ürünlerin fiyatları da anlamsız derecede pahalı. Bu bütçelere çok daha dayanıklı ve büyük bir saklama alanı yaparım, yaşam ömrü de çok daha fazla olur diye düşündüm.

Malzeme olarak Pvc kullanmayı düşünüyordum ama profillerle bağlanmış ahşap rafların da mantıklı olabileceğine karar verdim. Masrafı minimize etmek için en büyük gider kalemi olan sudan koruma işlevini sağlaması amacıyla su geçirmez bir kumaş kullanmayı düşünüyorum, barbekülerdeki su geçirmez ve tam oturur kumaşlar gibi bir bez ile bu dolabı giydireceğim, belki terziye götürüp fermuar diktirmeyi düşünebilirim dolap için. Bunun haricinde yerden yüksekte tutabilmek için ayaklarına tekerlekli ya da sabit ayaklar vidalayacağım. Yerden en az 10 santimetre yüksek kalması, biriken yağmur suları olursa yüksekte kalmasına yeterli olur.

Tabi ben bunları yapmayı düşünüyorum diye yazıyorum ama işin aslı bu işlerden de hiç anlamam. Kervan yolda dizilir diyerek bir yerden bol bol hata yaparak başlamayı ve doğruyu bularak yolda öğrenmiş olmayı da umuyorum. Bana yol göstermek ve malzeme vb tavsiye etmek isteyen olursa diye bu soruyu açıyorum ve tüm önerilerinize de açığım.

vuuno

11.04.2020 15:33

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Bahçe ve balkon için su geçirmez depo nasıl yapılır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.