5.00 / 1 oy

Arabalarda MK neyin kısaltmasıdır ve açılımı nedir?

Araba blog'larında kasa tanıtımları için sık sık MK kısaltmasını görmeniz oldukça olasıdır. Eğer aynı zamanda forum siteleri de okuyorsanız MK size bir küfür kısaltması gibi gelebilir :) Ama aslında MK terimi mark kelimesinin kısaltmasıdır.

Mark ifadesi ise otomobillerin kasaları için kullanılan bir terimdir ve arabaların jenerasyonlar boyunca gelişimini ve değişimini temsil eden kasa kodlarıdır.

Örneğin ilk çıktığı dönemden bugüne kadar birçok kasa değişikliği yaşayan Volkswagen Golf araçların her bir kasası MK ile ifade edilir ve son çıkan kasa da bildiğim kadarıyla 8. jenerasyon olduğu için MK8 olarak geçiyor.

Iron Man ve Avengers filmlerini dikkatli izleyenler Iron Man'in her filmde tasarım değişikliklerine uğradığını fark etmiştir. Youtube'da Iron Man kasalarını görmek için de yine kullanmanız gereken arama terimi Iron man suit make şeklindedir ve make yerine örneğin ilk Iron Man kostümü tasarımı için MK1 yazabilirsiniz.

 

Editör editi: sitedeki bazı diğer benzer yazılar için;

bkz: LLC neyin kısaltmasıdır ve anlamı nedir?

bkz: ATH neyin kısaltmasıdır ve anlamı nedir?

bkz: AFK Neyin Kısaltmasıdır ve Anlamı Nedir?

bkz: Rip Neyin Kısaltmasıdır ve Anlamı Nedir?

bkz: LMGTFY Neyin Kısaltmasıdır ve Anlamı Nedir?

bkz: NSFW Nedir ve Neyin Kısaltmasıdır?

fatih arslan

16.07.2021 10:24

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Arabalarda MK neyin kısaltmasıdır ve açılımı nedir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.