5.00 / 1 oy

Ev içinde kapı kapanma sesi nasıl izole edilir?

Ev içinde kapıları kapatırken çıkan seslerin şiddetinden çok rahatsız olmaya başladım ve bu sesleri izole etmek için arayıştayım. Aralarına keserek sünger koymayı denedim ama bu sefer kapılar tam kapanamadı, ancak çok bastırarak kilitlediğinizde kapı sorunsuzca kapanıyor ama uğraşılacak gibi değil yani. Süngerden daha ince olacak ve kapı ile duvar arasında çarpma sesini izole edecek bir ürün olmalı, hatta bir tarafı da yapıştırmalı yüzey olacak ki kapı tarafındaki boşluğa tam olarak yapıştırılabilecek. Bu tarif ettiğim gibi bir ürün bilen var mı yoksa kapı çarpma sesini azaltabilmek için uygulanabilecek farklı bir çözüm olabilir mi?

Not: Bahsettiğim, kapının açıldığında duvara çarpması değil, öyle olsa kapı altına konacak bir takozla yada kapı arkasında duvar ya da tutamaç üzerine eklenecek bir silikon malzeme ile zaten çözülebilir. Benim istediğim, kapı kapatıldığında kapı ile kapı boşluğu (bir nevi duvar) çarpışınca kapıyı kapatırken çıkan ses.

A.Haliloğlu

12.06.2020 00:28

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Ev içinde kapı kapanma sesi nasıl izole edilir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.