5.00 / 1 oy

Windows'ta CMD ile x saniye sonra bilgisayarı mesaj vererek kapatmak

Windows'ta CMD komutlarını kullanarak bilgisayarı kapatma (bkz: Windows'ta CMD ile Bilgisayarı Kapatmak), yeniden başlatma (bkz: Windows'ta CMD ile Bilgisayarı Yeniden Başlatmak) ve oturumu kapatma (bkz: Windows'ta CMD ile Oturumu Kapatmak) örneklerini verdikten sonra en eğlenceli örneği gecenin sonuna sakladım :)

Bu kodu kullanarak bilgisayarınızın saniye cinsinden belirlediğiniz bir sürenin sonunda otomatik olarak kapanmasını, kapanırken de ekranda yine bu kod içinde yazacağınız bir mesajın görüntülenmesini sağlayabilirsiniz. Yine adım adım anlatalım.

Not: Yine kaydedilmemiş bir dosyanız olmadığı konusunda emin olmadan bu işlemi yapmamanız gerektiği konusunda uyarıyorum. Önce açık tüm programlarınızı kontrol edin ve kaydedilmemiş dosyalarınızı kaydedin.

 

Windows'ta Komut Satırı ile 30 saniye sonra bilgisayarı mesaj vererek kapatmak

1. Komut satırı uygulamasını açın

2. Aşağıdaki kodları yazın

shutdown /s /t 30 /c "hadi bana tatlı rüyalar"

3. Enter tuşuna bastığınızda saniye sayacı başlamış olacak. Süreyi ve mesajı değiştirmek için kodlarla oynayabilirsiniz.

windows shutdown message

utku33

28.10.2020 23:20

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Windows'ta CMD ile x saniye sonra bilgisayarı mesaj vererek kapatmak

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.