5.00 / 1 oy

Windows'ta CMD ile Oturumu Kapatmak

Windows işletim sisteminde CMD kullanarak yapabildiğimiz pratik işlemler için bkz: Windows'ta CMD ile Bilgisayarı Kapatmak ve Windows'ta CMD ile Bilgisayarı Yeniden Başlatmak örneklerine benzer şekilde bilgisayarımızdaki oturum kapatma işlemini de yapabilmemiz mümkün.

Uyarı: Windows'ta oturum kapatma işlemi yaptığınızda da tüm açık programlarınız kapatılıyor. Bu yüzden bu kodu denemek isterseniz kaydetmediğiniz tüm programlarınızdaki dosyalarınızı önceden kaydedin.

Windows'ta Komut Satırı ile Oturumu Kapatmak

1. Komut satırını başlatın

2. Aşağıdaki kodları yazın

shutdown -l

3. Enter tuşuna bastığınız anda bilgisayarınızdaki oturumunuz kapatılır.

windows cmd logout

utku33

28.10.2020 22:02

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 19 Eylül 2021 20:08
    1

    cmd nedense linux terminali kadar aktif kullanılan bir komut ekranı değil. windows kullanıcılarının kod yazan geliştiricilerden çok tüketici tadında son kullanıcılar olmasından ve sadece en pratik arayüzler ile çalışmak istediklerinden dolayı geliştiriciler kendilerini farklı gösterebilmek için linux ve mac bilgisayarlar kullanmayı tercih ediyorlar bence sebep de budur

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Windows'ta CMD ile Oturumu Kapatmak

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.