5.00 / 1 oy

VLC Player video hızlandırma yavaşlatma klavye kısayolları

Artık video izlediğimiz her ortamda, izlediğimiz videonun türüne göre video hızını hızlandırma ya da yavaşlatma ihtiyacı duyabiliyoruz. Örneğin bir eğitim videosunu hızlandırmak ya da bir sahneyi ağır çekim izleyebilmek için udemy, youtube vb. internet sitelerinde bile video hızlandırma ve yavaşlatma kısayollarını kullanıyoruz.

VLC Player ile video izlerken de oynatıcının videoyu istediğimiz hızda oynatabilmesini sağlayabiliriz ve bunun için de klavye kısayollarını kullanabiliriz.

VLC Player, video hızlandırma ve yavaşlatma konusunda en akılda kalıcı kısayollara sahip olan program olabilir, çünkü videoyu hızlendırmak için klavyenizden +, yavaşlatmak için de yine klavyenizden - tuşlarına basmanız yeterli. Her basma işleminde yavaşlatma ve hızlandırma işlemi bir kat daha artacacaktır. = tuşuna bastığınızda ise anında nprmal hızına döner.

Ayrıca daha kontrollü olarak video yavaşlatma ve hızlandırma işlemleri yapabilmek isterseniz de [ tuşu ile videoyu yavaşlayabilir ve ] kısayolu ile de videoyu hızlandırabilirsiniz.

 

VLC Player hakkında daha önce paylaştığım bazı yazıları:

bkz: VLC Player ile videoyu bookmark'lara eklemek

bkz: VLC Player ile Snapshot Almak

bkz: VLC Player ile Videoya Watermark Eklemek

bkz: VLC Player ile Ekran Videosu Kaydetmek

bkz: VLC Player'da altyazı rengi nasıl değiştirilir?

bkz: VLC Player'da videoyu ters çevirmek mümkün mü?

umitoş

17.04.2021 21:24

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
VLC Player video hızlandırma yavaşlatma klavye kısayolları

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.