5.00 / 1 oy

TÜVTÜRK araç muayene ödemeleri kredi kartı ile yapılıyor mu?

Bugüne kadar araç muayene ücretleri nakit olarak alınıyordu fakat korona virüs ile her şeyin temassız ve uzaktan yapılması, dijitalleşmeye geçilmesiyle araç muayene ücretleri de Ankara'nın gündemine girmiş. Geçenlerde haberlerde TüvTürk araç muayene bedelinin kredi kartıyla ödenebileceğine dair taslak çalışması yapıldığı hatta taksitle bile ödenebileceği yönünde söylenti vardı. Taksitle ödemenin bankaya bağlı bir konu olduğu belirtilse de nakit yerine kredi kartı ile ödenmesi büyük bir artı olur tüketici için. 

Haberin doğruluk payı nedir bilmiyorum fakat geç kalınmış bir uygulama olduğunu düşünüyorum. 

senol

22.11.2020 10:46

Bu soru 5 kez yanıtlandı.

 • 8 Kasım 2021 11:15
  16

  yapılıyor, ama üzerine 10 TL gibi bir ilave ücret çıkıyor (geçen hafta 90 TL gibi bir emisyon ücreti de eklenince hesabım şaştı ve muayeneye nakit param çıkmadı, onlar da kredi kartından çektirebileceğimi ama 10 TL gibi bir ek ödeme alacaklarını söylediler). Sonuç olarak mümkündür, kesin bilgi.

 • 8 Kasım 2021 17:03
  3

  kredi kartı ile ödeme yapabiliyor olmak güzel ama keşke vade farksız taksitlendirme falan da yapsalardı, ufak bir ceza ile birlikte (muayeneyi yer bulamadığım için bir hafta geciktirmişim) ben de egsoz emisyon ölçümü ile birlikte 500 TL gibi bir tutara yaptırdım. kredi kartımdan ufak bir ek komisyonla (10 TL gibi bir şey) tek çekim olarak çektirdim. Ama aklıma gelseydi enpara kredi kartı ile çektirip sonradan enpara uygulamasında 6 taksit olacak şekilde taksitlendirmeyi düşünebilirdim. orada nakit çıkmayınca bende de aynı durum oldu, panikle elime geçen ilk kredi kartından tek çekim ödeme yaptım.

 • 8 Kasım 2021 14:08
  0

  ben de zaten sürekli elinin altında nakit para bulunan insanları anlamıyorum. sürekli olarak tüm gelirlerim kredi kartımı ödemeye gidiyor ve sanki elime para geçince de kredi kartımın maaşı yatmış gibi hissediyorum. herkes bugüne kadar nasıl çıkartıp 400-500 TL muayene parası verebildiler bana bu bile çok enteresan geliyor.

 • 22 Kasım 2020 20:06
  0

  Ne yazık ki hala tasarı halindedir ve kredi kartını kabul etmemektedir TüvTürk. Ne kadar çağ dışı hissediyorum oraya her gittiğimde her defasında nakit verip para üstü alırken. Zaten bu salgın zamanında kredi kartına geçmezlerse bir daha da zor geçerler.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
TÜVTÜRK araç muayene ödemeleri kredi kartı ile yapılıyor mu?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.