5.00 / 1 oy

Su Kaplumbağası Neden Ölür?

Balık beslemekten sıkılarak bir süredir evde muhittin adını verdiğimiz bir su kaplumbağası besliyorduk. pet shop'tan plastik evi ve yemleri ile birlikte aldık. Kabını da olur da içinden çıkarsa düşüp uçmasın diye yere yakın bir minderin üzerine koyduk. İyi ki de öyle yapmışız çünkü muhittin sık sık kabından çıkarak bize evde saklambaç oynattı ve sürekli de olduk olmadık yerlerin altından çıktı. Her seferinde bulduk ama gezmeyi sevdiğini düşünerek güvenlik önlemlerini de artırmadık.

Nitekim muhittin'i bu sabah plastik yuvasının içinde ölü olarak bulduk. Kaçıp saklanırken üzerine basar mıyız diye endişe ederken suyunun ve yeminin olduğu yerde, en güvenli olduğunu düşündüğümüz yerde öldü hayvancağız. Balıklar ölünce de üülüyorduk ama elimize alıp sevebildiğimiz bir canlıyı kaybedince üzüntüsü de daha fazla oldu maalesef. Şimdi bir kapluymbağa daha alarak muhittin'in yerini doldurmadan önce nerede hata yaptığımızı anlamaya çalışıyoruz. Acaba yuvası mı oksijensizdi yoksa yeminden dolayı mı bir şeyler kötü gitti? Pet shop'tan alınan hazır kaplumbağa setleri belli ki bir kaplumbağayı evde uzun yıllar besleyebilmek için oldukça yetersiz. Peki bir kablumbağa neden ölür ya da biz nerede yanlış yaptık bilgi verebilecek kadar konuya hakim, daha önce kaplumbağa beslemiş kimse var mı burada?

panx

23.08.2020 13:29

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Su Kaplumbağası Neden Ölür?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.