5.00 / 1 oy

Ultimaker Cura'da modelleri boyutlandırmak (büyütmek ve küçültmek)

Thinginverse gibi internet sitelerinden indirdiğiniz stl dosyalarını birebir indirdiğiniz boyutta basmanız şart değil, modelleri istediğimiz gibi büyütebilir ya da küçültebiliriz. Örneğin yazıcımıza sığmayan bir modeli küçülterek basabiliriz ya da daha büyük olsa daha şık duracak bir vazoyu Ultimaker Cura ile büyütüp öyle basabiliriz.

1. İstediğiniz bir stl dosyasını Cura ile açtıktan sonra ortada yer alan modele basın ve soldaki menüden ikinci seçenek olan Scale seçeneğini seçin.

cura boyutlandırmak büyütmek küçültmek

2. Scale seçenekleri içerisinde tüm eksenlerimizde aynı anda (X Y ve Z eksenleri) boyutlandırma yapmamız mümkün. Örnek olarak yukarıda ekran görüntüsünü paylaştığım modeli iki katı büyüklükte çıktı almak için tüm eksen değerlerini %200 olarak güncelliyorum.

ultimaker cura thor pikachu

Benzer şekilde küçültme yapmak isteseydim de %100'ün altında bir değer ile güncelleme yapacaktım. Burada dikkat edilmesi gereken konu, tüm eksenler aynı anda ve aynı oranda artırıp azaltılmazsa çıktının formu değişmiş olacaktır.

cuneytsaglam

07.05.2020 18:32

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Ultimaker Cura'da modelleri boyutlandırmak (büyütmek ve küçültmek)

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.