5.00 / 1 oy

2 kişi ortak banka kasası kiralamak ve sadece aynı anda açabilmek

Bilgisi olan varsa bir konuda danışmak istiyorum, diyelim ki 2 arkadaş ya da aileden 2 kişi ortak bir banka kasası kiralamak istiyoruz ama bankada ikimize de ait bireysel varlıklar olacağı için birimiz olmadan diğerimiz o kasayı açamasın istiyoruz. Evimizdeki değerli eşyaları evde saklamak yerine bankanın yıllık kasa ödemesini de paylaşarak ödemeyi ve bu sayede olası bir hırsız girme tehlikesine karşı varlıklarımızı güvence altına almış olmak istiyoruz. Sorularım ise şu şekilde.

1. Bankalarda birden çok kişi ortak kasa kiralayabiliyor mu? Eş durumundan dolayı bu talebin çok örneği olması gerekir diye tahmin ediyorum. Özellikle boşanma oranları bu derece artmışken yeni eşler de düğün altınlarını banka kasalarında ortak hesap olarak saklamak istiyorlardır diye tahmin ediyorum.

2. Yıllık banka kasa ücretleri konusunda bilgisi olan varsa yazabilir mi.

3. Bankada iki kişi ortak kiralık kasa tutulabiliyor ise aynı anda sadece iki kişi de orada bulunduğunda kasayı açabilsinler ve sadece birisi varsa kasa açılamasın istiyorum, bu mümkün mü?

4. Kiralık kasa tuttuğumuzda istediğimiz kadar girip çıkabiliyor muyuz o kasalara?

5. Kiralık kasaların farklı boyları var mı yoksa tümünün boyu aynı mı ve boylarına göre eğer farklı boyları varsa yıllık ödemeleri değişiyor mu?

H.Ünal

11.01.2021 16:03

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

 • 11 Ocak 2021 18:42
  36

  Yakın zamanda halk bankasında kiralık kasa konusunda benzer bilgileri aldığım için sorunuza ben cevap verebilirim.

  1. Evet iki kişi ortak kiralık kasa kiralayabiliyor, en azından karı koca durumu için bu mümkün. muhtemelen arkadaşlar ya da iş ortakları için de yine mümkündür

  2. Halk bankası için ilk açılışta 300 TL depozito istiyorlar ve ek olarak da yıllık 420 TL ödemesi vardı

  3. Sözleşme aşamasında tek bir kişiye yetki verebildiğiniz gibi sadece herkesin orada bulunduğu durumlarda kasayı açabilecek şekilde de sözleşmenizi düzenletebiliyorsunuz

  4. Belirli saatleri var ama bir sayı sınırı yok

  5. 3 farklı boy vardı yanlış hatırlamıyorsaö, benim baktığım orta boydu

 • 13 Ocak 2021 15:29
  16

  Halkbank'ta müşterek (sadece aynı anda iki kişinin birden olması halinde) şartlarda banka kasası vermiyorlar, iki kişinin ortak kullanabileceği bir kasa alabiliyorsunuz, bu durumda iki kişiden birisi de olsa o kasayı açabiliyor. iki tane anahtar veriyorlar size, diğer kasa anahtarı da bankada oluyor. Diğer bankalardaki uygulamaları bilemiyorum.

  Not: her bir kasada iki adet anahtar girişi var. bir anahtar müşteriye verilen anahtar, diğeri ise bankanın kendi anahtarı. banka siz girerken o anahtarı açıyor ve kendi anahtarınız ile birlikte kasayı açabilmeniz için sizi yalnız bırakıyor. siz çıkarken de kendi anahtarı ile de kitliyor.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
2 kişi ortak banka kasası kiralamak ve sadece aynı anda açabilmek

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.