5.00 / 1 oy

Pastırma Yedikten Sonraki Kötü Ter Kokusunu Önlemek

Sucuk ve pastırma gibi yoğun tatlara sahip etleri yemeyi çok seviyorum ama özellikle pastırmanın çemeni ne kadar yoğun olursa yedikten sonraki 1-2 gün boyunca terimin kokusu da o kadar kötü oluyor. Bir de yaz zamanı sıcakta insan terlemeden de duramıyor, duştan sonra bile halen kötü ter ve ten kokusu üzerinizden çıkmamış oluyor. İnsanlar duş alırken terlerler mi diye merak ederdim mesela. Sıcak su ile duş alırken bile pastırma yedikten sonra ter kokumun kötü koktuğunu hissedebiliyorum, demek ki insanlar duşta yıkanırken de terlermiş diyorum artık.

Pastırmanın çemenini vücuttan idrar ve ter yoluyla atabiliyoruz. Zaten idrar kokusu da pastırma yedikten sonra daha kötü oluyor, idrarın rengi bile değişiyor. İdrar ile bir şekilde misafirlikte ya da dışarıda başa çıkmak mümkün ama ter kokusu öyle bir şey ki deodorant da sürseniz, parfüm de sıksanız bastıramıyorsunuz. Bu konuda ter bezlerimden kaynaklanan bir problem de olabileceğini düşünüyorum. Sizce doktora mı gitmeliyim ya da antioksidan uygulamalar yaparak pastırmanın kötü ter kokusuna yol açmasının önüne geçebilir miyim? 

mhmt8

30.08.2020 21:34

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Pastırma Yedikten Sonraki Kötü Ter Kokusunu Önlemek

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.