5.00 / 1 oy

Chrome'da Uzantıları (Extension) Export ve Import etmek

Chrome'da yeni bir google kullanıcı hesabı açarak internet geçmişime temiz bir sayfa açtım, kullanmadığım binlerce bookmark'ı sildim, yıllar önce girdiğim internet sitelerinin history'lerinin getirdiği yavaşlamadan kurtuldum ve şimdi sadece eskiden kullandığım gerekli araçları eski hesabımdan export/import ediyorum.

Eski Google Chrome hesabımda farklı cihazlarla da senkronize ederek kullandığım onlarca tarayıcı eklentisi var (Chrome Extension). Bu araçların tümüne yakınını kullanmaya devam edeceğim ve teker teker de elle sıfırdan kurmak istemiyorum. Bunun için topluca eski hesabımdan export, yeni hesabımdan da import edeceğim.

Uzantıları bir bilgisayardan diğerine transfer etmek için C:\Users\ADINIZ\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions adresinde saklanan paketleri kopyalayarak diğer bilgisayara transfer etmeniz gerekiyor. Ama Google Chrome geliştiricileri, farklı hesaplar arasında bu transferi gerçekleştirebileceğiniz bir taşıma kolaylığı sunmamışlar. Aynı hesabı kullandığınızda senkronizasyonu açarak bu işlemi yapmaktan kurtuluyorsunuz ama aynı bilgisayar/farklı hesap için topluca eklentileri nasıl transfer edeceğimi bulamadım. Bir yolu varsa bilenler cevap yazsınlar diyeceğim ama ben çoktan teker teker taşımış olurum muhtemen, artık başka arkadaşlara faydası olur diye umuyorum.

trapper34

29.03.2020 23:45

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Chrome'da Uzantıları (Extension) Export ve Import etmek

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.