5.00 / 1 oy

BMW F30 arka kapı yanındaki çıta düştü nasıl tekrar takabilirim?

BMW F30 kasa 3 serisi sahibiyim ve aracımın sol arka kapının yan üstünde bulunan plastik çıta yerinden oynamaya başladı. Kapıyı kapatırken elimle düzeltip o şekilde kapatmak durumunda kalıyorum, basit bir tırnak kırılması gibi bir durum olduğunu tahmin ettiğim için de servise götürme gereği duymadım.

Aracın çıtasını kendim yerine takmak istiyorum ama internette ilgili bir video ya da yazı bulamadım. Tutkal kullanmadan yerine oturtmayı umuyorum ama tırnağı kırıldıysa da plastik olduğu için parçasını sipariş vererek yine kendim takmayı planlıyorum. BMW F30 kasa kullanıcısı olan ve bana yol gösterebilecek kimse var mı burada?

 

Editör editi: sitedeki bazı diğer benzer yazılar için;

bkz: 7 Serisi BMW Alsam Çok Masraf Çıkarır mı?

bkz: BMW Laser Light Farlar BMW F30 3 Serisine Takılabilir mi?

bkz: Bmw 3 serisi F30 ısınma problemi

bkz: BMW F30 araç üstü port bagaj tavsiyesi

bkz: Bmw 3 serisi F30 kapısı kitlenmiyor?

bkz: BMW F30 için motor yağı önerisi

xenix

19.07.2021 11:39

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 27 Eylül 2021 00:13
    2

    eğer dışarıdan kırılan bir parçası yoksa silikon ya da japon yapıştırıcısı ile yapıştırabilirsiniz. zaten anladığım kadarıyla sabit bir parça ve oymamasını ya da hareket etmesini gerektiren bir durum yok.

  • 6 Ekim 2021 02:32
    1

    her şeyi sanayide ya da serviste orijinal parçası ile değiştirmeye kalkarsanız kısa vadede bir araba parasını da onarımlara harcamış olursunuz. bunun yerine motor ya da yürüyen ile ilgili olmayan hayati olmayan parçaları el yordamıyla yapıştırmak size ciddi tasarruf ettirecektir. ama arabayı satarken alıcıya da durum hakkında bilgi verin ki yıllar sonra kulaklarınız çınlamasın.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
BMW F30 arka kapı yanındaki çıta düştü nasıl tekrar takabilirim?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.