5.00 / 1 oy

BMW F30 Titreme ve Silkeleme Sorunu

BMW F30 kullanıcısı olarak bu aracın muhtemelen her türlü arızasını zaman içerisinde gördüm ve her seferinde artık daha da bir şey çıkmaz derken yine bir piyango çıkıyor. Şimdi de araç gaz verdikçe silkeleme ve titreme yapmaya başladı, büyük bir masraf çıkacak keşke kendi kendine geçse diye servise de gitmiyorum ama belli ki bekleyerek kendiliğinden düzelecek bir arıza değil. Belki benzin aldığım yerin benzini kötü çıkmıştır ondandır falan diyordum ama sorunun benzin olmadığı artık iyice kendini hissettirmeye başladı.

Araçla 80-90 km hız ile giderken bile gaza artık hafifçe dokunduğumda iyice silkeliyor ve her an yolda bırakacak gibi bir his uyandırıyor. Arabayı şimdilik garaja park ettim ve servise götürünceye kadar da kullanmama kararı aldım. Önceden kendimi hazırlayabilmek ve ihaleyi küçültebilmek için bu konu hakkında bilgisi olan kimse varsa diye bu başlığı açıyorum. Sizce F30 kasa 3.16i arabada gaz verdikçe silkeleme ve titreme sorunları neden olabilir? Motoru indirmeye ya da rektefiyeye varmadan bu işi çözmek mümkün müdür?

 

Editör editi: sitedeki bazı diğer benzer yazılar için;

bkz: Bmw 3 serisi F30 ısınma problemi

bkz: BMW Laser Light Farlar BMW F30 3 Serisine Takılabilir mi?

bkz: BMW F30 araç üstü port bagaj tavsiyesi

bkz: Bmw 3 serisi F30 kapısı kitlenmiyor?

bkz: BMW F30 için motor yağı önerisi

bkz: Arabanın camını hafif aralık bırakmanın amacı nedir?

xenix

22.09.2021 10:22

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 12 Kasım 2021 07:36
    1

    sorun şanzıman mıdır motor mudur turbo motoru mudur benzin filtresinin tıkanması mıdır emin olamadım, iyi bir bmw ustası arabada bir tecrübe sürüşü yaparak tanı koyabilir diye düşünüyorum. arabanın hata kayıtlarında da sorunun ne olduğu konusunda bilgi bulabilirsiniz (buna da servisler bakar).

  • 28 Şubat 2022 16:37
    0

    her arabada kronik arızalar var ama pahalı arabanın da sorunu masraflı oluyordur haliyle, son kuruşuna kadar harcayarak araba alan kişiler için çok zor bir durum

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
BMW F30 Titreme ve Silkeleme Sorunu

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.