5.00 / 1 oy

JFIF Dosyası Nasıl Açılır ve JPG Dosyasına Dönüştürülür?

Google görsellerde arama yapınca bazı görsellerin JFIF formatında indiğini fark ettim. Google'dan JFIF formatını araştırdım. JFIF uzantısı, JPEG File Interchange Format dosya formatının kısaltması anlamına geliyor. Bizim gibi sıradan bilgisayar kullanıcıları için ise Windows fotoğraf görüntüleyicide ve Photoshop'ta açılamayan görseller anlamına geldiği için JFIF uzantılı dosyaları kullanabilmek için JPG formatına çevirmek gerekiyor. JFIF uzantılı dosyaları sitelerinden paylaşanlar da zaten genelde google görseller arama motorunda görüntülenmek isteyen ama görsellerin kendi sitelerinden alınması için sitelerine girilmesini isteyen siteler oluyor. Böylece görseli google'dan indiremiyorsunuz ve o internet sitesine girip JPG ya da PNG formatındaki türevini o siteye trafik kazandırarak indirmiş oluyorsunuz.

Eğer bir JFIF dosyasını JPG dosyasına dönüştürmek isterseniz, internette ücretsiz olarak JFIF dosyalarını JPG dosyalarına dönüştüren internet siteleri var. url'si çok uzun olduğu için adresini yazmadım ama google'dan "convertio jfif to jpg" araması yaparsanız karşınıza şu internet sitesi çıkacaktır. Bu internet sitesinde de JFIF dosyanızı yüklediğinizde ücretsiz olarak JPG dosyasına dönüştürecek ve size JPG versiyonunu verecektir.

jfif to jpeg dönüştürmek

Kemal.Kaplan

11.02.2021 15:34

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
 JFIF Dosyası Nasıl Açılır ve JPG Dosyasına Dönüştürülür?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.