5.00 / 1 oy

Yürüme engelliler için engelli aracı nasıl kullanılır?

Yürüme engelli bir arkadaşıma destek olmak için ve onu en azından evinden çıkmaya ikne ediip özgür olduğunu gösterebilmek için engelli arabaları hakkında araştırma yapmam gerekiyor. Kafamdaki birkaç soruyu müsadenizle liste halinde sormak istiyorum, bilgi sahibi olanlar yanıtlarlarsa çok mutlu olurum.

1. Yürüme engelli birisi arabanın gaz ve fren sistemlerini nasıl kontrol edebilir? Otomatik vites olacağı için debriyaj gibi bir ihtiyaç olmayacak ama arabanın hızlanmasını, yavaşlamasını ve durmasını elle sağlayan en güvenli sistem nedir?

2. Araca inip binme konusunda arabalara bir modifikasyon yapılmalı mı yoksa tekerlekli sandalyeden inip arabaya binmenin ve arabadan inip tekerlekli sandalyeye binmenin pratik bir yolu var mıdır?

3. Sanırım engelli araçlarında araba alırken vergi muafiyeti de uygulanıyormuş. Bu başlı başına bir soru olduğu için ayrıca soracağım ama başka kolaylıklar da sağlanıyorsa bilgi verebilir misiniz?

kajmer42

06.10.2019 03:44

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Yürüme engelliler için engelli aracı nasıl kullanılır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.